Orosz előretörés a férfiak mezőnyében Melbourne-ben

Visszavágna Williams Halepnek a wimbledoni vereségért

Egy hét után a 128 férfi és 128 női indulóból nyolc-nyolc küzdhet tovább az elődöntőbe jutásért az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A férfiaknál az Open-érában először fordult elő, hogy három orosz teniszező is bejutott a negyeddöntőbe.

Orosz előretörés a férfiak  mezőnyében Melbourne-ben
Rafael Nadal tizenharmadszor negyeddöntős az Australian Openen
Fotó: AFP/David Gray

Az idény első Grand Slam tornáján remekül szerepelnek az oroszok. A világranglistán negyedik Danyiil Medvegyev és a hetedik Andrej Rubljov nyolc közé jutása nem volt meglepetés, sokkal inkább a selejtezőből induló Aszan Karacev váratlan előretörése. A moszkvai 27 éves játékos egy éve még a 250. volt a világranglistán, most pedig a 18. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovval mérkőzhet a négy közé jutásért. Az elődöntőben biztosan lesz legalább egy orosz teniszező, Medvegyev és Rubljov ugyanis egymással mérkőzik meg a következő fordulóban.

Az esélyesek közül a világranglista-vezető szerb Novak Djokovic után a második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal is bejutott a negyeddöntőbe, miután 6:3, 6:4, 6:2-re simán nyert az olasz Fabio Fognini ellen. A spanyol világklasszis eddigi játékán nem látszik, hogy sérült volt, mert mind a négy mérkőzésén három szettben győzött. Ellenfele, a görög Sztefanosz Cicipasz is rápihenhet a negyeddöntőre, mert a tizenhat közötti ellenfele, az olasz Matteo Berrettini hasfalhúzódás miatt visszalépett a tornától.

Női egyesben eddig nem született hatalmas meglepetés, az első három kiemelt, az ausztrál Ashleigh Barty, a román Simona Halep és a japán Oszaka Naomi is negyeddöntős. Barty a nyolc között azzal a cseh Karolina Muchovával mérkőzik,
aki úgy győzte le két szoros szettben a belga Elise Mertenst, hogy riválisa az első játékrészben 5:2-re vezetett.

A 10. kiemelt amerikai Serena Williams esélye is megmaradt a 24. Grand Slam-győzelmére. A 39 éves teniszkirálynő ma Haleppel mérkőzik majd, aki ellen 9/2-es győzelmi mutatóval rendelkezik, legutóbbi összecsapásukat azonban – a 2019-es wimbledoni döntőben – a román teniszező nyerte.

A negyeddöntők párosítása. Férfiak: Djokovics (szerb, 1.)–Zverev (német, 6.), Dimitrov (bolgár, 18.)–Karacev (orosz), Rubljov (orosz, 7.)–Medvegyev (orosz, 4.), Cicipasz (görög, 5.)–Nadal (spanyol, 2.). Nők: Barty (ausztrál, 1.)–Muchová (cseh, 25.), Brady (amerikai, 22.)–Pegula (amerikai), Hszie Szu-vej (tajvani)–Oszaka (japán, 3.), S. Williams (amerikai, 10.)–Halep (román, 2.).