A magyar szakvezetés feladta a spanyolok elleni meccset

A kiesett szlovénok szerint nem véletlenül kapott 12 játékosuk ételmérgezést az egyiptomiak elleni mérkőzés előtt

A tartalékos magyar kézilabda-válogatott 36–28-ra vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól az egyiptomi férfi világbajnokságon. Így csapatunk csoportmásodikként szerdán a még veretlen francia együttessel mérkőzik Alexandriában.

Máthé Dominik (balról) egy, Jorge Maqueda négy gólt dobott
Fotó: AFP/Anne-Christine Poujoulat

Több szempontból is furcsa mérkőzéssel fejeződött be a magyar válogatott középdöntős szereplése: már továbbjutóként mérkőzött a szintén negyeddöntős spanyol együttessel. A meccs mégsem volt tét nélküli, mert a csoportgyőztes nem a hatszoros aranyérmes Franciaországgal, „csak” a legutóbbi két tornán ezüstérmes Norvégiával mérkőzik az elődöntőbe jutásért.

Már az összeállításból kiderült, hogy a magyar válogatott szakvezetése úgy taktikázott, hogy feladja ezt a meccset, mert három kulcsjátékosát Bánhidi Bencét, Lékai Mátét és Mikler Rolandot a húszfős keretbe sem nevezte. Mindezek után a kezdőcsapatban az eddig zömé­ben tartalékok kaptak lehetőséget, akik sorozatban adták el a labdákat, amit a spanyolok könyörtelenül kihasználtak, és a szünetben 21–14-re vezettek.

A második félidőre Máthé Dominik és Bodó Richárd, Ancsin Gábor is pályára lépett, s egy 3–0-ás sorozattal csapatunk elkezdte a felzárkózást. Újabb védekezési hibák miatt  Maquedáék a 46. percben már 12 góllal vezettek.  A hajrára a spanyolok is kiengedtek, s ezért csak nyolccal kaptunk ki (36-28). Így a magyar válogatott csoportmásodikként szerdán 20.30 órától a francia együttessel mérkőzik, s majd csak ezen a mérkőzésen derül ki, hogy a szakvezetés helyes utat választott-e? Minden esetre csapatunkra kedden fárasztó utazás vár, míg a spanyolok maradnak az Új fővárosban, ahol a norvégokkal csatáznak.

A korábbi magyar szövetségi kapitány,  Ljubomir Vranjes irányításával a szlovén válogatott döntetlent játszott a házigazda Egyiptom csapatával, s így nem jutott a legjobb nyolc közé. A szlovének szerint kiesésük mérgezés miatt történt, az egyiptomiak elleni meccs előtt 12 játékosuk kapott ételmérgezést, ami szerintünk nem véletlenül történt.