Nadal Medvegyevvel, Djokovics pedig Thiemmel csatázik a döntőbe jutásért

ATP-világbajnokság, London

A hússzoros Grand Slam-győztes Rafael Nadalnak a világbajnoki trófea még hiányzik gazadag gyűjteményéből, de ennek megszerzéséhez újabb lépést tett a férfi tenisze­zők londoni 02 Arénában zajló ATP-világbajnokságán. A

Novak Djokovics a hatodik világbajnoki győzelmére tör Londonban
Fotó: AFP/Glyn Kirk

spanyol világklasszis egy győzelem és egy vereség után ki-ki mérkőzést vívott a címvédő Sztefanosz Cicipasszal. Nadal egy brékkel szettelőnybe került, de Cicipasz hasonló módon egyenlíteni tudott. A döntő játszmában a görög játékos már többet hibázott, így Nadal 6:2-re nyert. „Két szettben nagyon jól teniszeztem. Az első játszma után az adogató játékom visszaesett, de aztán sikerült javítanom, megtaláltam a módját, hogy nyerjek − értékelt Nadal, aki ma az orosz Danyiil Medvegyev ellen játszik az elődöntőben. A címvédő megmagyarázta a kiesését: „A harmadik szettre visszaesett a játékom, pedig megpróbáltam nyugodnak maradni, de sokat hibáztam. Ezt pedig Nadal könyörtelenül kihasználta.” Mivel Novak Djokovics a második fordulóban kikapott Medvegyevtől, ő is ki-ki meccset vívott a német Alexander Zverevvel. A világranglistát vezető szerb pontosabb játékkal megnyerte az első szettet. A másodikban mindkét játékos hozta a saját szerváját, így a rövidítésre maradt a döntés, amelyben Djokovics bizonyult jobbnak, 6:3, 7:6 (7–4)-re győzött, így elődöntőbe jutott, ahol a harmadikként kiemelt osztrák Dominic Thiemmel mérkőzik. „Kemény meccs volt, mert Zverev első szerváit nehéz fogadni. A rövidítésben jól olvastam az ellenfelem játékát. Hasonlóan kiélezett küzdelemre számítok Thiem ellen, aki már nem csak salakon kemény ellenfél” − nyilatkozta Djokovics, akinek 7−4 a mérlege az osztrák teniszező ellen.