Biztosan nyert a Veszprém az Aalborg vendégeként

Férfi kézilabda BL

Egy hazai győzelem és egy idegenbeli vereség után a Veszprém harmadszor mérkőzött az Aalborggal a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésén.

Gasper Marguc
Fotó: AFP

Nem volt zárt kapus a dániai meccs, s a hazai nézők elégedetten figyelték, hogy csapatuk négy-öt góllal is vezetett. A tartalékos  Veszprém a szlovén Gasper Marguc góljaival csökkentette a hátrányát, s a dán bajnok 18–16-ra vezetett a szünetben. A második félidőben a Veszprém hatékonyabban védekezett, a szerb Vlagyimir Cupara még jobban védett, Petar Nenadic pedig pontosan tüzelt, s együttesünk kiegyenlített (19–19), majd átvette a vezetést. A dánok nem adták fel, azonban a Veszprém világklasszisai egyre pontosabban céloztak, a 45 százalékkal védő Cupara pedig még az üres kapuba is betalált, s végül a magyar csapat 33–27-re nyert. A jövő héten a dán együttes érkezik Veszprémbe. A Szegednek a norvég Elverum elleni mérkőzését elhalasztották, Bodóék a bajnokságban 47–27-re nyertek az Eger ellen.