Két rövidítésben nyert szettben verte meg Thiem Nadalt

A harmadik játéknapon a teniszezők idei világbajnokságának leglátványosabb meccsén Dominic Thiem megverte Rafael Nadalt.

A győztes Dominic Thiem öröme a Rafael Nadal elleni meccs után az ATP világbajnokságán
Fotó: AFP/Glyn Kirk

Az osztrák két tie-breakben, 7:6 (9–7), 7:6 (7–4) arányban húzta be a spanyol ellen a találkozót, ezzel kettőjük mérkőzésein az ötödik rövidítést bírta jobban, mint ellenfele. Nadalnak meglepő hibái voltak látszólag könnyű labdáknál, de óriási labdameneteket is nyert, a második szettben 5:4-es vesztes állásnál adogatóként 0–40-ről hozta vissza a mérkőzést a sírból.

De ezen a napon a londoni O2 Aréna buborékjában Thiem volt a nyerő játékos. Hétfőn késő este a 2018-as győztes Alexander Zverev vereséggel kezdett Danyiil Medvegyevvel. A német bő hete a párizsi 1000-es torna döntőjében is kikapott az orosz teniszezőtől.

Akkor három szett, most kettő is – 6:3, 6:4 – elég volt a győzelemhez Medvegyevnek. A világbajnokságnak utoljára ad otthon a brit főváros, a tornát a ranglista pontok alapján úgy szervezi az ATP, hogy azon a nyolc legjobb teniszező indulhat. Mindenki három mérkőzést vív a saját csoportjában, s ketten-ketten jutnak a középdöntőbe.