Több kulcsember nélkül is döntetlent játszott a válogatott a szerbek ellen

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el Szerbia ellen a Nemzetek Ligája ötödik fordulójában és ezzel pontszámban utolérte az éllovas orosz együttest a B divízió 3. csoportjában.

Magyar öröm az egyenlítő találat után
Fotó: MH/Purger Tamás

A mérkőzés enyhe magyar fölénnyel indult, az első negyed órában azonban nem volt komoly helyzet. A 17. percben viszont vezetést szereztek a szerbek, Nemanja Radonjic elképesztő szólóját követően higgadtan gurított a kapuba. 0-1

A magyar válogatott több lehetőséget is ki tudott alakítani, ezek többségénél Szoboszlai Dominik volt a középpontban. A 39. percben aztán egy ügyes kényszerítő után Kalmár Zsolt tudott a kapu elé kerülni, és nem is hibázott, kiegyenlített. 1-1

Kalmár Zsolt higgadtan oldotta meg gólhelyzetét, megérdemelt az öröme

A második félidőben is kemény csata zajlott a pályán. Voltak kisebb és nagyobb helyzetek mindkét, Dibusz Dénesnek is kellett nagyokat mentenie. A látottak alapján azonban igazságos döntetlen született.

A magyar együttes ezzel biztosította bennmaradását a második osztályban, és pontszámban utolérte a kvartettben éllovas oroszokat.

A magyar válogatott a szerdai záró fordulóban Törökországot fogadja a Puskás Arénában, és még a feljutást jelentő csoport elsőséget is megszerezheti.

Nagy reménységünk, Szoboszlai Dominik ismét remek teljesítménnyel rukkolt elő
Nagy reménységünk, Szoboszlai Dominik (fehérben) ismét remek teljesítménnyel rukkolt elő

Szoboszlai Dominik mellett Botka Endre, Nagy Ádám, Kalmár Zsolt és Holender Filip maradt meg a csütörtöki kezdőcsapatból, amely az Izland elleni, 2-1-re megnyert Európa-bajnoki pótselejtezőn lépett pályára. Csereként Nikolics, valamint Sigér Dávid is játéklehetőséget kapott három nappal ezelőtt a mostani kezdők közül.

Az üres Puskás Arénában néztünk szembe a szerbekkel

A találkozón a pálya széléről az U21-es csapatot vezető Gera Zoltán irányította az együttest.

Koronavírusos megbetegedések miatt Gera Zoltán irányít a meccsen
Koronavírusos megbetegedések miatt Gera Zoltán irányított a meccsen

Az már korábban eldőlt, hogy Szalai Ádám - aki az Izland elleni mérkőzésen térdsérülést szenvedett - biztosan nem játszhat, miként sérülés miatt Gulácsi Péter, Willi Orbán és Lovrencsics Gergő sem állhat rendelkezésre, Sallai Roland pedig a karanténszabályok miatt nem léphet pályára.

A magyar válogatott kezdőcsapata:

Objektum doboz

Török siker az oroszok ellen, maradt esély a magyar csoportelsőségre

A török labdarúgó-válogatott vasárnap 3-2-re legyőzte vendégét, az éllovas orosz csapatot.

Az eddig veretlenül éllovas oroszok korán vezetést szereztek, ám a 24. percben emberelőnybe került török gárda később fordítani tudott. Aztán 3-1 után a vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta. A török együttes első sikerét aratta.

A csoport utolsó helyezettje kiesik a C divízióba, míg az első hely megszerzésének az élvonalba jutáson túl is nagy fontossága van, mivel azzal akár vb-pótselejtezős helyet is lehet szerezni. A két legjobb olyan csoportgyőztes ugyanis, amely a jövő novemberben záruló vb-selejtezőkön nem végez az automatikus kijutást jelentő első vagy a pótselejtezőt eredményező második helyen, pótselejtezőt játszhat a 2022-es, katari vb-re.