Kétszer is kioktatta a Győr a Dortmundot

Elek Gábor szerint nagyon karcsú volt a Ferencváros teljesítménye a Bietigheim ellen, a tizenegy gólos sikert arató ellenfél idén először nyert BL-meccset

A női kézilabda Bajnokok Ligájában a hétvégi magyar–német párharc kettő–egyre végződött: a Győr hazai pályán 34–24-re, majd 38–25-re legyőzte a Borussia Dortmundot, a Ferencváros viszont meglepetésre 11 góllal kikapott a Bietigheim együttesétől Érden.

A győri Stine Bredal Oftedal a két dortmundi, Merel Freriks és Tesaa van Zijl között támadja az ellenfél kapuját a győri Bajnokok Ligája-mérkőzésen
Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A tomboló koronavírus-járvány miatt Németországban szigorú óvintézkedéseket és korlátozásokat vezettek be, ezért a Borussia Dortmund lemondott a pályaválasztási jogáról, és három nap alatt kétszer is megmérkőzött az ETO-val Győrben. Az első meccsen a hétgólos Eduarda Amorim vezérletével tíz góllal nyert a címvédő, s a vasárnapi visszavágón sem kellett izgul­niuk a győri szurkolóknak. Görbiczék 19−11-es félidő után 38−25-re győztek. Az ETO-nak két döntetlen mellett ez volt az ötödik győzelme a BL mostani idényében, s 44 mérkőzés óta veretlen.

A papírforma szerint a Győrnél könnyebb feladat várt az FTC-re, amely a hétvégéig a BL-ben még nyeretlen Bietigheimet fogadta, s amely hat góllal kapott ki a Bundesligában a Dortmundtól. A Fradi játékosai azonban hozzásegítették a német együttest eddigi legnagyobb különbségű idegenbeli győzelméhez (35–24), mert védekezésben és támadásban is sokat hibáztak. Kovacsicsék lövőhatékonysága 45, míg a riválisuké 69 százalékos volt, Bíró Blanka 20, Emily Stang Sando 41 százalékkal védett. „Ez nagyon karcsú teljesítmény volt − ismerte el Elek Gábor, az FTC vezetőedzője. − Mindenben alulmaradtunk, a végére pedig szétesett a csapatunk. Harcolunk tovább a továbbjutásért.” A javítási lehetőségre nem kell sokat várni, mert a két győzelemmel és három vereséggel álló FTC vasárnap a Bietigheim otthonában folytatja szereplését a Bajnokok Ligája csoportkörében.

Lehajrázták a horvátok a magyarokat az Európa-kupában

Nem sikerült javítani a tartalékos magyar férfiválogatottnak a horvátok elleni negatív mérlegén: a nyolc győzelem és hat döntetlen mellett huszadszor kapott ki a házigazdáktól az Európa-kupa második fordulójában, Eszéken. Pedig a második félidőben csapatunknak sikerült ledolgoznia a négygólos hátrányát, sőt a hajrában is lehetősége volt a döntetlenre, de egyéni hibák miatt ez nem sikerült, így négygólos (31−27) vereség lett a vége. „Jó volt látni, hogy van a csapatnak tartása, és az első, majd a második félidőben is vissza tudtunk jönni három-négygólos hátrányból, a végjátékban pedig még szorosabb eredményre is volt esélyünk. Valamennyi újonc jól mutatkozott be, ennek is örülhetünk” − nyilatkozta Nagy László, aki Rodriguezzel irányította a válogatottat a koronavírusos Gulyás István szövetségi kapitány helyett. Csapatunk legjobbja Bodó Richárd volt – aki a spanyolok ellen hat lövésből egy gólt sem dobott – ezúttal hat kísérletből hatszor volt eredményes.