Néha Simeone mester szeme is tévedhet

A Liverpool olyan győzelmet ért el az Atalanta ellen a BL-ben, amilyet még soha, egyetlen angol csapat sem Olaszországban

Nem kevesebb, mint harmincöt gól esett a Bajnokok Ligája keddi játéknapján, amelyen csupán három pályaválasztó nyert. Két futballista, a francia Alassane Pléa és a portugál Diogo Jota is mesterhármasig jutott.

Háromszor vette be Diogo Jota Marco Sportiello kapuját
Fotó: AFP/Miguel Medina

A Real Madrid életben tartotta továbbjutási reményeit, pedig kétgólos vezetése után majdnem kiengedte a kezéből az Inter elleni meccset. Végül az egyaránt csereként beálló két ifjú brazil, Vinícius Junior és Rodrygo összjátéka meghozta a harmadik gólját. A Bayern München a 79. percben még döntetlenre állt, de aztán a hosszabbítást is beleértve negyedóra alatt szerzett még további négy gólt Salzburgban.

A nap egyik nagy meglepetése az október közepén a Real Madrid ellen idegenben nyerni tudó Sahtar Donyeck hatgólos veresége volt a Borussia Dortmund ellen. A németek legeredményesebb játékosa, a francia Alassane Pléa három gólig jutott. A 27 éves csatár egyszer (még 2018-ban, a világbajnoki címnyerés évében) játszott már a francia válogatottban, a mostani a harmadik idénye a Gladbachban.

Szintén három gólt szerzett a liverpooli Diogo Jota, a játéknap legjobbja. A szeptemberben a Wolverhamptontól igazolt középcsatár egyre inkább kiszorítja Roberto Firminót a csapatból. Nagyszerű győzelemhez segítette a Vörösöket: korábban még soha nem nyert az angol csapat öt góllal olasz ellenféllel szembeni, idegenbeli kupamérkőzést. Jota az egyedüli játékos egész Európában, aki a 2019–2020-as idény kezdete óta három BL- vagy Európa-liga-meccsen is mesterhármast szerzett. A keddi volt a tizedik „Hattrick”, amelyet Liverpool-játékosa a BEK–BL-sorozatban elért, érdekes, hogy egyedül Graeme Souness triplázott kétszer is. Jota portói születésű, a Pacos Ferreira neveltje, 2016 és 2018 között az Atlético Madrid kötelékébe tartozott, de Diego Simeonénak nem kellett, a klub előbb az FC Portónak, majd a Wolverhamptonnak kölcsönadta. Utóbbinál szerzett magának nagy nevet, az előző Európa-liga-sorozatban tizennégy meccsen kilenc gólt lőtt. Maradva a Liverpoolnál: a szinte az egész pályát végigvágtázva gólt szerző Mohamed Szalah a 21. gólját érte el 2017 óta a Liverpool játékosaként a sorozatban, s ezzel beérte Steven Gerrardot.

A csoport: Salzburg–Bayern München 2–6, Lokomotiv Moszkva–Atlético 1–1.
Az állás: 1. Bayern 9 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. Lokomotiv Moszkva 2, 4. Salzburg 1.

B csoport: Real Madrid–Internazionale 3–2, Sahtar–Mönchengladbach 0–6.
Az állás: 1. Mönchengladbach 5 pont, 2. Sahtar 4, 3. Real Madrid 4, 4. Internazionale 2.

C csoport: Manchester City–Olympiakosz 3–0, FC Porto–Olympique Marseille 3–0.
Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Porto 6, 3. Olympiakosz 3, 4. Marseille 0.

D csoport: Atalanta–Liverpool 0–5, Midtjylland–AFC Ajax 1–2.
Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. AFC Ajax 4, 3. Atalanta 4, 4. Midtjylland 0.

Lapzártáig véget ért szerdai mérkőzések. F csoport: Zenit–Lazio 1–1, H csoport: Basaksehir–Manchester United 2–1.