Komoly kapus és védelmi hibákkal kapott ki a Fradi a Juventustól

A Ferencváros labdarúgócsapata több, nagyon könnyen elkerülhető góllal 4-1 arányban kikapott az olasz Juventustól a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a Puskás Arénában.

Paulo Dybala első gólja Dibusz hibája után
Fotó: MH/Purger Tamás

A magyar bajnok a Barcelona otthonában elszenvedett 5-1-es vereség és a Dinamo Kijev elleni, hazai 2-2-es döntetlen után a G csoport negyedik helyén áll egy ponttal, az ukránok jobb gólkülönbségükkel előzik meg a zöld-fehéreket.

Szerhij Rebrov együttese legközelebb november 24-én lép pályára a BL-ben, a negyedik fordulóban a torinói gárda vendége lesz.

Közvetítés

90. perc - Megvan a becsület gól! Franck Boli egy lecsorgó labdát küldött kapura, majd a Szczesny-ről kipattanót már be tudta vágni. 1-4

Franck Boli szépítő gólja a 90. percben

81. perc - Újabb nagyon komoly hiba. Dibusz gyakorlatilag odapasszolta a labdát Paulo Dybalának, aki ezt a lehetőséget is gólra tudta váltani. 0-4

80. perc - Bemutatkozik a BL-ben Myrto Uzuni. Az albán támadó Zubkovot váltotta.

73. perc - Már három a Juventusnak! Blazic rosszul tette haza a labdát, Dibusz csak belepiszkálni tudott, így pedig a csereként beállő Paulo Dybala az üres kapuba passzolhatott. 0-3

69. perc - Először cserélt Szerhij Rebrov. Botka Endre helyett Marcel Heister érkezett a balhátvéd pozíciójára.

60. perc - Megduplázta előnyét a Juventus! Ezúttal is a spanyol Álvaro Morata a gólszerző, a gólpasszt pedig Ronaldo jegyzi. 0-2

57. perc - Sigér Dávid nagyon csúnyán adta el a labdát, amivel tulajdonképpen helyzetbe is hozta Cristiano Ronaldót. A portugál azonban kicsit önző volt, éles szögből megküldött lövése pedig mellé ment.

53. perc - Megsérült a walesi klasszis, Aaron Ramsey. Helyére az amerikai Weston McKennie érkezett a Juventus csapatába.

Cristiano Ronaldo ereszt meg egy lövést

47. perc - Cristiano Ronaldo lőhetett egy szabadrúgást, de ez Dibusz Dénesnek nem okozott gondot.

Elkezdődött a második félidő!

Ugyan a Juventus nagyon hamar vezetést szerzett, a Ferencváros nem adja könnyen magát. A zöld-fehérek folyamatosan próbálkoznak lövésekkel, más kérdés, hogy Szczesny kapuja egyszer sem forgott veszélyben. Ha nem változik a játék képe, akkor a Fradinak minden esélye meglehet az egyenlítésre a második játékrészben.

45. perc - Véget ért az első félidő!

35. perc - Ronaldo került komoly ziccerbe Morata passza után, azonban Miha Blazic klasszis módon avatkozott közbe.

34. perc - Lovrencsics Gergő is megpróbálkozott egy messzi lövéssel, a kaput viszont nem fenyegette.

26. perc - Szép ferencvárosi akció! Lovrencsics tette be a labdát Zubkovnak, aki egy átvétel után lőtt is. Kaput azonban ez a kísérlet sem talált...

20. perc - Tokmac a félpályáról tudta rávezetni a Juventus védelmére a labdát, lövésig is eljutott, de Szczesny-nek most sem volt dolga.

16. perc - Somalia tudott ráfordulni egy lövésre a 16-oson belül, de kaput sajnos ez sem talált.

13. perc - Tokmac Nguen próbálkozott egy lövéssel jó 25 méterről, ám a kísérlet egyáltalán nem volt veszélyes.

12. perc - Először jutott el a Fradi az ellenfél kapujáig. Lovrencsics Gergő beadására Isael érkezett a röviden, ám a próbálkozás jócskán elkerülte a kaput.

7. perc - Vezet a Juventus! Cuadrado futott el a jobb szélen, beadását Ronaldo átlépte, a hosszú pedig Álvaro Morata érkezett, aki be is passzolta a kapuba a labdát. 0-1

A Puskás Aréna 30 százalékos befogadással

4. perc - Megvan a mérkőzés első lövése. Ki más, mint Cristiano Ronaldo próbálkozott 20 méterről, ám Dibusz Dénes magához vette felvette a lassan guruló labdát.

Elkezdődött az összecsapás!

A mérkőzés előtt

A Juventusnál először kezd, és lép pályára az idei BL-szezonban az ötszörös aranylabdás támadó. De ott van a csapatban a jó formában levő Alvaro Morata, és a szintén visszatérő Giorgio Chiellini is.

Objektum doboz

A Ferencvárosban ezúttal balhátvédként kezd a válogatott Botka Endre. A támadó sorban pedig a már jól megszokott Zubkov, Tokmac, Isael hármas próbál gólokat szerezni.