Ronaldo visszatért

Labdarúgás. A portugál szupersztár beállt a második félidőben, és győzelemre vezette a Juventust, míg a Barcelona rossz sorozata tovább tart a La Ligában

Ellentétes arcát mutatta a Ferencváros következő két BL-ellenfele ahhoz képest, amit múlt szerdán, a nemzetközi kupanapon láthattunk. A Juve fölényesen nyert, a Bar­ca ellenben csak szenvedett.

Lionel Messi harcol az Alavés védőivel. Még nincs akciógólja az idényben
Fotó: AFP/Cesar Manso

Andrea Pirlo együttese az olasz Serie A-ban az első forduló óta nem nyert mérkőzést – ez a rossz sorozat vasárnap megszakadt, miután a Zebrák 4–1-re nyertek a Spezia otthonában. Cristiano Ronaldo még pénteken váratlanul megkapta a játékengedélyt, így a koronavírus-fertőzés miatti kényszerkihagyása után újra pályára léphetett. Pirlo, tekintettel a körülményekre, nem nevezte a kezdő tizenegybe, szűk hatvan perc után azonban kiderült, szükség van a portugál szupersztárra. A Juve tagjai közül az elmúlt hetekben egyedüliként kiemelkedő formát mutató Alvaro Morata szerzett ugyan egy gólt, de azt Tommaso Pobega kiegyenlítette. Andrea Pirlo az 56. percben úgy döntött lehívja Paulo Dybalát – akinek sem a vasárnapi, sem az elmúlt hetekbeli formája nem indokolja, hogy állítólag évi 15 millió eurós fizetést szerezne – és beállt Cristiano Ronaldo. Formáján nem látszott a kihagyás, s főleg nem, hogy beteg lett volna – mindig is tünetmentesnek mondta magát –, alig három perce volt a pályán, amikor már gólt szerzett, aztán Rabiot gólja után még értékesített egy büntetőt is, így készül  Budapestre. (Ami az olasz élvonal további mérkőzéseit illeti, a Milan ismét Ibrahimovic góljával nyert, a svéd sejtetni engedte, hogy hiába lesz már 39 éves a jövő nyáron, ha megőrzi a mostani formáját, kész meghosszabbítani a szerződését. Szenzációs mérkőzésen nyert a Lazio, miután a 94. percben még vesztésre állt Torinóban, de aztán Ciro Immobile belőtt egy tizenegyest , majd a 98. percben Caicedo megszerezte a győztes gólt. Csak döntetlent játszott az Inter, amelynek ellenfelénél, a Parmánál bemutatkozott a Serie A-ban a 18 éves Balogh Botond. Éppen a magyar korosztályos válogatott védő egyik szerelésén tört ki a vita, a sajtó és az Inter szerint is büntető járt volna érte.)

A Barcelona a Juve elleni formája és az elmúlt évek mérlege alapján győzelmi reménnyel utazott vendégségbe az Alavéshez. Ellenben a hazaiak agy nagy védelmi hiba után vezetést szerzetek és a Barcelona, miután az ellenfél megfogyatkozott, csak egyenlíteni tudott. Lio­nel Messinek továbbra is sincsen akciógólja az idényben, Ansu Fati nem tudta győzelemmel ünnepelni a 18. születésnapját. A katalánok a legutóbbi négy bajnoki mérkőzésükön mindössze két pontot szereztek, meglepő módon a támadójátékuk sem elég hatékony. Ronald Koeman meglepő nyilatkozatra ragadtatta magát a szombati döntetlen után, azt mondta: a csatárjátékkal kapcsolatos problémákat nem a hozzáállás és nem a koncentráció hiánya okozza. De akkor mi?

Premier League, 7. forduló. Wolverhampton–Crystal Palace 2–0, Liverpool–West Ham United 2–1, Burnley–Chelsea 0–3, Sheffield–Manchester City 0–1, Aston Villa–Southampton 3–4, Newcastle–Everton 2–1, Manchester United–Arsenal 0–1. Fulham–West Bromwich Albion, Leeds United–Leicester City (hétfőn).
Az élcsoport: 1. Liverpool 16 pont, 2. Everton 13, 3. Southampton 13, 4. Wolverhampton 13.

Bundesliga 1.,  6. forduló. Mönchengladbach–RB Leipzig 1–0, Augsburg–Mainz 3–1, Bielefeld–Borussia Dortmund 0–2, Frankfurt–Werder Bremen 1–1, Köln–Bayern München 1–2, Schalke–VfB Stuttgart 1–1, Freiburg–Bayer Leverkusen 2–4, Hertha–Wolfsburg 1–1, Hoffenheim–Union Berlin (hétfőn).
Az élcsoport: 1. Bayern München 15 pont, 2. Dortmund 15, 3. RB Leipzig 13.

Serie A, 6. forduló. Udinese–AC Milan 1–2, Bologna–Cagliari 3–2, Internazionale–Parma 2–2, Crotone–Atalanta 1–2, Spezia–Juventus 1–4, Torino–Lazio 3–4, AS Roma–Fiorentina 2–0, Napoli–Sassuolo 0–2, Sampdoria–Genoa (lapzárta után ért véget), Verona–Benevento (hétfőn).
Az élcsoport: 1. AC Milan 16, 2. Sassuolo 14, 3. Juventus 12, 4. Atalanta 12, 5. Napoli 11.

La Liga,  8. forduló. Eibar–Cádiz 0–2, Alavés–FC Barcelona 1–1, Osasuna–Atlético Madrid 1–3, Athletic Bilbao–Sevilla 2–1, Real Madrid–Huesca 4–1, Betis–Elche 3–1, Celta Vigo–Real Sociedad 1–4, Granada–Levante 1-1, Valencia–Getafe (lapzárta után ért véget), Villarreal–Valladolid (hétfőn).
Az élcsoport: 1. Real Sociedad 17, 2. Real Madrid 16 (7). 3. Atlético Madrid 14 (6), 4. Cádiz 14.