Döntetlent játszott a MOL Fehérvár a Ferencvárossal

A címvédő és éllovas Ferencváros idegenben 1-1-es döntetlent játszott a második MOL Fehérvárral a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának szombati rangadóján.

A fehérvári Loic Nego (b) és Ibrahim Bamgboye Funsho (j2), valamint a ferencvárosi Marcel Heister (b2) és Sigér Dávid (j)
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Az NB I csúcsrangadóján az első percek tapogatózása után a Fehérvár vált kezdeményezőbbé, a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő Ferencváros erejét beosztva, türelmesen játszott. Az első félidő feléig helyzet csak a vendégkapu előtt alakult ki, a fehérvári hálóőrnek nem akadt dolga. A folytatásban is a Vidi támadott jóval többet, a szünet előtt mégis a zöld-fehérek szereztek vezetést Somália fejesével.

Objektum doboz

Fordulást követően felpörögtek az események, pár perc alatt több gólhelyzet volt, mint az első játékrészben. Egy sarokrúgást követően Stopira járt közel az egyenlítéshez, fejesét a gólvonal elől tisztázták a védők. Egy percre rá, Funsho Bamgboye buktatása után Nikolics Nemanja büntetőből már nem hibázott. A középkezdés után újra vezethetett volna a Ferencváros, de Marcel Heister nagy helyzetben nem találta el a kaput.

Később fölénybe került a Ferencváros, azonban a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. A hajrához közeledve Bamgboye járt közel a győztes gólhoz, ám éles szögből az oldalhálóba bombázott, a túloldalon Oleksandr Zubkov jól helyezett szabadrúgását tenyerelte ki Emil Rockov, így maradt az 1-1 döntetlen.

A gólszerző ferencvárosi Somáliának (b2) gratulálnak társai

MOL Fehérvár FC:
Rockov - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola - Nego, Nikolov - Bamgboye, Houri, Petrjak (Evandro, 68.) - Nikolics (Zivzivadze, 77.)

Ferencvárosi TC:
Dibusz - Botka, Dvali, Kovacevic, Heister - Somália (Sigér, a szünetben), Haratin (Vécsei, 88.) - Skvarka (Zubkov, 72.), Isael (Nguen, 68.), Laidouni - Boli (Baturina, 68.)