Sikeres szökés után Ben O’Connor ünnepelhetett a Girón

Marc Soler első sikere a Vueltán

A Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny nagyon nehéz, 203 kilométeres 17. szakaszán a mezőny 19 fős szökevény csoportot engedett el hét percre. Az utolsó hegyre tízfősre fogyatkozott élbolytól elhúzott a keddi etapon második ausztrál Ben O’Connor, és ezúttal sikerrel zárta a szökést, így pályafutása első szakaszgyőzelmét aratta.

Fotó: AFP/Luca Bettini

Másodikként az osztrák Hermann Pernsteiner, harmadikként a szökésspecialista belga Thomas de Gendt ért célba. Az összetettben vezetők egy 11 fős csoportban, ötperces hátránnyal együtt érkeztek, így a portugál Joao Almeida változatlan előnnyel őrzi a rózsaszín trikót. Valter Attila 11 és fél perc lemaradással 38. lett, összetettben maradt a 24. pozícióban. A Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny második 156,1 kilométeres szakaszán két harmadik és egy elsőkategóriás emelkedőt követően lejtmenet végén várta a cél Lekunberriben a mezőnyt, amely ötfős szökevénycsoportot engedett el. A hajrában a szemerkélő eső is nehezítette a kerékpárosok dolgát, a spanyol Marc Soler pedig bátor lejtmenetének köszönhetően pályafutása első szakaszgyőzelmét ünnepelhette. Az összetett esélyeseket magában foglaló üldöző­csoportban a második helyért vívott sprintet a piros trikós Primoz Roglic nyerte. Így az időjóváírásnak köszönhetően a szlovén címvédő kilenc másodpercre növelte az előnyét az ír Dan Martin, 11-re az ecuadori, Richard Carapaz előtt.