Rászámoltak a veszprémiek a vendég szlovén Celje csapatára

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

Három győztes mérkőzés utána a Veszprém férfi csapata a Celje együttesét fogadta a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

Lékai Máté
Fotó: MH

Több mint kétezer néző előtt Lékai Máté vezetésével a hazai együttes nagyon hatékonyan támadott, jól védekezett, és a szünetben 18–11-re vezetett. Aztán a 35. percben a szurkolók már rászámolhattak a szlovén együttese, mert megvolt a közte tíz (23–13). Végül Lékaiék 39–24-re nyertek, ez volt a legnagyobb különbségű győzelmük a szlovén bajnokcsapat ellen. A Celjében született Marguc testvérek gólpárbaját a fiatalabb Gal nyerte 7–4-re a magyar együttest erősítő Gasperrel szemben. A Veszprém egy hét múlva a Barcelonát fogadja a BL csoportkörében. Sokkal nehezebb meccsre számíthat az A csoportban a Szeged, amely a Porto vendége lesz ma este (20.45 óra, Sport1). A vírusos megbetegedések miatt tartalékos Szeged az első meccsén szoros küzdelemben kapott ki Kielcében. Marko Krivokapics, a Szeged másodedzője szerint ha tovább akarnak jutni a csoportból, el kell kezdeni a pontszerzést a Porto ellen.