Sport
Olivier Giroud megünnepelte a századikat
Labdarúgás. A rendkívüli helyzetben néhány válogatott több mint tartalékos összeállításban lépett pályára, ez a francia és az olasz csapat teljesítményén egyáltalán nem látszott

A franciák 7–1-re ütötték ki az ukrán csapatot, amely korábban még soha nem szenvedett ilyen súlyos vereséget. Mentségére szóljon: a koronavírus-fertőzések miatt több kulcsjátékos kiesett, Andrij Sevcsenko szövetségi kapitány a 45 éves, négy éve visszavonult kapusedzőt, Olekszandr Sovkovszkijt nevezte be a meccsre tartalékkapusként, a veterán egyébként nem kapott szerepet a meccsen, a hét gólt a Fradi egyik BL-ellenfelének, a Dinamo Kijevnek a kapusa, a mindössze másodszor válogatott Hrihorij Buscsan kapta. Ha már a zöld-fehéreknél tartunk: Ihor Haratyin és Olekszandr Zubkov is tagja az ukrán keretnek, mind a ketten játszottak a mérkőzésen.
A franciák játékosbősége fantasztikus, a két évvel ezelőtti vb-döntőben kezdő tizenegy játékosukból most csak Benjamin Pavard és Olivier Giroud kezdett. (Beállt később Antoine Griezmann és Kylian Mbappé.) Első góljukat az új csillag, Eduardo Camavinga ollózta (!), aki újabb rekordot döntött meg: 106 éve nem volt ilyen fiatal, 17 éves gólszerző a francia válogatottban. Olivier Giroud 16 évvel idősebb nála, nem az elsőt, hanem a negyvenkettediket lőtte, amivel megelőzte Michel Platinit a kékek örökangsorában, már csak Thierry Henry előzi meg. A Chelsea 34 éves támadója az elmúlt egy évben hét mérkőzésen hat gólt szerzett a válogatottban.
Az olaszok nagyon magabiztosan verték meg 6–0-ra a moldovaiakat, pedig a Juventus és a Napoli játékosai a járványhelyzet miatt hiányoztak a keretből. (A portugáloknál ellenben játszott a spanyolok ellen Cristiano Ronaldo.) A gólszerzők közül Bryan Cristante (AS Roma), az abszolút újonc Francesco Caputo (Sassuolo) és Domenico Berardi (ugyancsak Sassuolo) az első gólját szerezte, a csapatkapitány Stephen El-Sharawy (Sanghaj Senhua) az ötödiket és a hatodikat. A portugál–spanyolon a Real Madrid és a Barcelona játékosai közül egyedül Sergi Roberto kezdett.
A német válogatott (gyakorlatilag a német B-válogatott) háromszor is vezetett, de csak 3–3-as döntetlenre végzett a törökökkel, akiket a magyar válogatott szeptemberben Sivasban legyőzött. Joachim Löw a 2018-as vb-kudarc óta már 14 újoncot avatott, közülük most góllal debütált Florian Neuhaus. A Bayern München játékosai nem szerepeltek a mérkőzésen.
Felkészülési mérkőzések eredményei. Ausztria–Görögország 2–1, Svájc–Horvátország 1–2, Málta–Gibraltár 2–0, Luxemburg–Liechtenstein 1–2, Ciprus–Csehország 1–2, Hollandia–Mexikó 0–1, Lengyelország–Finnország 5–1, Németország–Törökország 3–3, Olaszország–Moldova 6–0, Portugália–Spanyolország 0–0, Franciaország–Ukrajna 7–1, Dánia–Feröer-szigetek 4–0, Észtország–Litvánia 1–3, Montenegró–Lettország 1–1, Szlovénia–San Marino 4–0. (A csütörtöki Eb-pótselejtezők, így a Bulgária–Magyarország mérkőzés lapzárta után értek véget.)
A világbajnok szerint túlkínálat van
Jürgen Kohler, az 1990-es világbajnok nyugatnémet válogatott védője szerint nincs értelme a Nemzetek Ligája-sorozatnak. „Világbajnoki és Európa-bajnoki selejtezők, barátságos mérkőzések, Nemzetek Ligája, túlkínálat van, ezért egyes mérkőzések leértékelődnek. A Nemzetek Ligája szerintem egy felesleges és értelmetlen sorozat, amely nem szolgálja a sportág érdekeit” – mondta a Kicker sportmagazinnak.