Mindkét női elődöntő kétszettes volt, Swiatek és Kenin vívja a döntőt

Francia nyílt teniszbajnokság

Párizsban biztosan láttak már színvonalasabb női elődöntőket. A tegnapi két mérkőzést azok nyerték, akik kevesebbet hibáztak, s jobban bíztak magukban.

Nem volt könnyű dolga persze senkinek, hűvös szeles időben kellett teniszez­niük. Elsőként a világranglistán 54. lengyel Iga Swiatek (képünkön) győzte le két sima szettben az argentin Nadia Podoroskát, aki tegnap nem találta azt a formát és szemtelenséget, amivel egy körrel korábban a harmadik kiemelt Svitolinát búcsúztatta. Kettőjük közül a 19 éves lengyel játszott okosabban és mindössze 72 perc alatt 6:2, 6:1-re zárta a meccset. Ő az első 1968, a profi éra óta, aki döntőbe jutott a Roland Garroson. A másik női elődöntőben két GS-tornagyőztes találkozott, a negyedik kiemelt amerikai Sofia Keninnek állt a zászló, de a cseh Petra Kvitova nagy küzdő. Az eredmény szorosan alakult, 6:4, 7:5, de az amerikai inkább el tudta hinni, hogy győzhet. Ma a férfi és a női páros elődöntőket játsszák. Utóbbiban a címvédő Babos, Mladenovic kettős a cseh Krejciková, Siniaková duóval találkozik, ha ez a meccs megvan, a döntő simának tűnik.