Folytatta jó szereplését Thiem

Tenisz. A címvédő Rafael Nadal bemelegített a Roland Garroson

Már a nyitófordulóban találkozott két US Open-győztes a francia nyílt teniszbajnokságon Párizsban. New York-i győzelme után nem sok ideje maradt az ünneplésre és a felkészülésre Dominic Thiemnek, akinek a játékán nem látszott, hogy előtte nem mérkőzött salakon. Az osztrák játékos 6:4, 6:3, 6:3-ra nyert a horvát Marin Cilic ellen.

Tavaly a döntőig menetelt Dominic Thiem Párizsban
Fotó: AFP/Martin Bureau

A járvány miatt felkészülési mérkőzés nélkül érkezett Párizsba a szombaton 39. születésnapját ünneplő amerikai Serena Williams is, aki az első fordulóban ismét honfitársával, Kristie Ahnnal mérkőzött, akit két hete legyőzött a US Openen. A koreai származású Ahn a szoros első szett után 7–6, 6–0-ra kikapott a 24. Grand Slam-győzelméért küzdő Williamstől.

A tizenkétszeres Roland Garros-bajnok Rafael Nadal a világranglistán 83. Jegor Heraszimov ellen kezdett, s fehérorosz rivális méltó ellenfele volt, amíg a harmadik játszmában nem sérült meg (6:4, 6:4, 6:2). A délelőtti eső miatt a program csúszott, ezért Fucsovics Márton az orosz Danyiil Medvegyev elleni mérkőzése lapzártánk után fejeződött be. Balázs Attila és Babos Tímea ma mutatkozhat be Párizsban.