Megható filmmel emlékeztek Benedek Tiborra a vízilabda Magyar Kupa döntője előtt

A férfi vízilabda Magyar Kupa vasárnap esti fináléját megelőzően megható kisfilmmel emlékeztek az idén nyáron elhunyt Benedek Tiborra.

Benedek Tibor (1972-2020)
Fotó: AFP/Pierre-Philippe Macrou

A címvédő FTC-Telekom és a trónkövetelő Szolnoki Dózsa mérkőzése előtt vetítették le a szervezők a háromszoros olimpiai bajnok legenda emléke előtt tisztelgő rövidfilmet. A videóban szerepelt az a jelenet, amikor az 1999-es firenzei Eb-döntő után ünneplő játékosok hiányzó társukat éltetik a medencében, így aztán mi más szólhatott volna a lelátón, mint hogy „Benedek Tibi!” – egészen biztosan nem utoljára hallhattuk ezt pólómeccsen - áll a Nemzeti Sport tudósításában.

Objektum doboz

Benedek Tibor idén júniusban, hosszan tartó, súlyos betegség után, 47 évesen hunyt el.

A Magyar Kupa döntőjét végül az FTC csapata nyerte, miután 13-13-as rendes játékidőt követően ötméteresekkel 6-5-re legyőzte a Szolnok együttesét.

A győztes FTC csapata a kupával a BENU Férfi Magyar Kupa döntőjében játszott Szolnoki Dózsa - FTC-Telekom Waterpolo mérkőzés után a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában
Fotó: MTI/Kovács Tamás