Sport
Kiütötte a Bayernt Hoeness csapata
Labdarúgás. Angliában Vardy mesterhármast szerzetta Manchester City otthonában – Spanyolországban Luis Suárez húsz perc alatt két gólt lőtt

Hansi Flick vezetőedző – miután csapata csak péntek hajnalban ért vissza Münchenbe a Sevilla elleni, budapesti kupadöntőről – úgy határozott, hogy két kulcsjátékosát, Robert Lewandowskit és Leon Goretzkát is a kispadra ülteti. A húzás nem vált be, de nem csak ennek tulajdonítható a vereség, miután a két ász is beállt, a Bayern nemhogy egyenlíteni nem tudott, de két további gólt kapott. A Hoffenheimben ismét nagyszerűen játszott a horvát Andrej Kramaric – Szalai Ádám korábbi csatártársa –, aki az első fordulóban szerzett mesterhármasa után ezúttal két gólt is lőtt, így „Lewandowski-kaliberű” teljesítménnyel vezeti a Bundesliga góllövőlistáját.
Sebastian Hoeness, a Hoffenheim vezetőedzője – az egykori Bayern-játékos, Dieter Hoeness fia, Uli Hoenessnek, a bajor klub tiszteletbeli elnökének az unokaöccse –, aki egyébként az előző idényben még a Bayern tartalékcsapatát irányította, okos taktikát dolgozott ki, és kihasználta, hogy az ellenfél játékosai nem voltak a szokott frissek.
A Bayern 23 győztes mérkőzés után veszített ismét pontokat, február 9., az RB Leipzig elleni bajnoki döntetlen óta minden mérkőzését megnyerte. Ilyen (illetve ennél súlyosabb) vereséget legutóbb 2019. november 2-án szenvedett, az Eintracht Frankfurt elleni 1–5-öt követte Niko Kovac, az előző edző menesztése.
Remek meccseket játszottak a csapatok a Premier League-ben, a Man-chester United a századik percben lőtt tizenegyesgóllal nyert Brightonban, a Tottenham a 97. percben kapott góllal veszített otthon pontokat a Newcastle ellen. James Rodriguez vezérletével továbbra is remekel az Everton.
A Chelsea – a bemutatkozó mérkőzésén rögtön nagyot hibázó új csapatkapitány, Thiago Silva miatt is – háromgólos hátrányba került a West Brom ellen, majd óriási hajrával egyenlített. Az Etihadban Jamie Vardy mesterhármast szerzett a City ellen. Pep Guardiola az eddigi 686 tétmérkőzése alatt egyszer sem kapott öt gólt a csapatával, a Premier League történetében először értékesített egy csapat három büntetőt is.
Spanyolországban Luis Suárez húsz percet játszva debütált az Atléticóban, a mérlege két gól, egy gólpassz. A Real Madrid fordulatos mérkőzésen, a „régi recept” szerint nyert, emberelőnyben, a hajrában egy büntetőt értékesítve.
Premier League, 3. forduló: Tottenham–Newcastle 1–1, Sheffield United–Leeds United 0–1, Burnley–Southampton 0–1, West Bromwich Albion–Chelsea 3–3, Crystal Palace–Everton 1–2, Brighton–Manchester United 2–3, Manchester City–Leicester City 2–5, West Ham United-Wolverhampton Wanderers (lapzárta után ért véget), Fulham–Aston Villa, Liverpool–Arsenal (egyaránt hétfőn).
Az élcsoport: 1. Leicester City 9 pont, 2. Everton 9, 3. Arsenal 6 (2), 4. Liverpool 6 (2).
Bundesliga 1., 2. forduló: Hoffenheim–Bayern München 4–1, Schalke–Werder Bremen 1–3, Augsburg–Borussia Dortmund 2–0, Bielefeld–Köln 1–0, Leverkusen-RB Leipzig 1–1, Mainz–VfB Stuttgart 1–4, Mönchengladbach–Union Berlin 1–1, Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1-3, Freiburg–Wolfsburg 1–1.
Az élcsoport: 1. Hoffenheim 6, 2. Augsburg 6, 3. Frankfurt 4.
Serie A, 2. forduló: Verona–Udinese 1–0, Spezia–Sassuolo 1–4, Internazionale–Fiorentina 4–3, Torino–Atalanta 2–4, Cagliari–Lazio 0–2, Sampdoria–Benevento 2–3, Napoli–Genoa 6–0, Crotone–AC Milan 0–2, AS Roma-Juventus (lapzárta után ért véget), Bologna–Parma (hétfőn).
La liga, 3. forduló: Eibar–Athletic Bilbao 1–2, Osasuna–Levante 1–3, Betis–Real Madrid 2–3, Elche–Real Sociedad 0–3, Valencia–Huesca 1–1, Alavés–Getafe 0–0, Atlético Madrid–Granada 6–1, Cádiz–Sevilla 1–3, Valladolid–Celta Vigo 1–1, FC Barcelona–Villarreal (lapzárta után ért véget).