Döntetlen lett a világbajnokok párharca, miután Kopasz visszavágott Pimentának

Kajak-kenu világkupa

A kajakos világbajnokok csatájában 1000 méteren Fernando Pimenta nyert Kopasz Bálint előtt, aki ötszázon visszavágott a portugálnak a világkupa-versenyen.

Felemásan sikerült az idény egyetlen nemzetközi kajak-kenu versenye, amelyen a járvány és a késői időpont miatt a világ élmezőnyéből sokan nem indultak. A döntők közül kiemelkedett a férfi kajakosok viadala, amelyekben a háromszoros világbajnok Fernando Pimenta és vb-címvédő Kopasz Bálint 80 percen belül kétszer is összecsapott. A portugál kajakos 1000 méteren nagyon erős iramot diktált, Kopasz hatalmas hajrával csak utolérte, de megelőzni nem tudta, másodikként ért célba Varga Ádám előtt. Kopasz más taktikával versenyzett 500 méteren, már féltáv után ritmust váltott, s visszavágott Pimentának, aki mögött Birkás Balázs harmadikként ért célba. „Nagyon fájt már ez az 500 méter − nyilatkozta Kopasz. − Pimentának úgy néz ki, több idő kell a regenerálódásra az izomzata miatt. Biztosan készült rám, ezt érzékeltem az 1000 méteres döntőben, ahol a rajt után nagyon erős utazót ment, és éreztem, hogy bírni fogja a tempót. Utólag sajnálom, hogy ott nem kezdtem el előbb hajrázni, talán akkor nyerhettem volna.”