Papírforma: Simona Halep és Novak Djokovic a bajnok

Római tenisztorna

Csalódtak a nézők a római salakpályás tenisztorna női döntője miatt, mert az első helyen kiemelt Simona Halep (képünkön) a cseh Karolina Pliskova elleni mérkőzése fél óráig tartott.

Simona Halep
Fotó: AFP

A volt világranglista-vezető Pliskova az első játszma  elvesztése után hátsérülés miatt feladta a küzdelmet. A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes, 28 éves Halep pályafutása 22. trófeáját gyűjtötte be Rómában. A férfidöntő valamelyest kárpótolta a szurkolókat, mert az argentin Diego Schwartzman méltó ellenfele volt az első helyen kiemelt Novak Djokovicnak. A 33 éves szerb világelső gyenge kezdés után 0-3-ról fordított 7:5-re, majd 6:3-ra nyerte a második játszmát, és ötödször is római bajnok lett. A szerb teniszező sikere rekord, ugyanis pályafutása 36. győzelmét aratta mesterversenyen, ezzel Rafael Nadalt megelőzve (35 győzelem) már egyedül vezeti ezt a rangsort. (SM)