Rafael Nadal bombaformában tért vissza a salakra

Római főpróba Párizs előtt

Kétszáz nap után újra meccset nyert a 19-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal. A spanyol játékos honfitársát, a US Openen elődöntős Pablo Carreno Bustát verte 6:1, 6:1-re a római salakpályás tenisztornán.

Rafael Nadal
Fotó: AFP

A 33 éves Nadal (képünkön) a február végi acapulcói torna megnyert döntője óta nem versenyzett a koronavírus-járvány korlátozásai miatt, a New York-i utat saját döntésből hagyta ki. A verseny jó felvezető a szeptember végére halasztott Roland Garrosra. Róma kedvenc versenyhelyszíne Nadalnak, aki kilencszer nyert az olasz fővárosban. A kiemeltek közül meglepetés a görög Cici­pasz búcsúja, az olasz Sinner ütötte el a 16 közé jutástól. A nőknél Halep, Azarenka és Pliskova is túllépett a második körön. A Foro Italicóban rendezett olasz bajnokságon a férfi és a női győztes egyaránt 205 ezer eurót, mintegy 74 millió forintot vihet haza, de a gyengébbnek számító női torna összdíjazása elmarad a férfiakétól.