Kiverte az FTC a Zagrebet, a főtáblára jutásért csatázhat

Labdarúgás. Már a második percben megszerezte a vezetést csapatának Lovrencsics Gergő – Öngólja után Myrto Uzuni találata döntött a Bajnokok Ligája selejtezőjében

Sikerült a visszavágás: a Ferencváros 2–1-re nyert a Dinamo Zagreb ellen a Bajnokok Ligája selejtező harmadik fordulójában, így bejutott a rájátszásba, egy lépésre került a BL-csoportköréhez.

Lovrencsics gólöröme, miután Tokmac beadását a kapuba lőtte
Fotó: MH/Purger Tamás

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a Ferencváros számára, Lovrencsics Gergő már a második percben gólt szerzett. A horvátok ezt követően nagy fölénybe kerültek, több mint hetven százalékban birtokolták a labdát, igaz, csak kicsit szerencsés körülmények között, Uzuni öngóljával egyenlítettek. Ám a játék képe alapján vitathatatlanul megérdemelten.

Szerencsére ezt követően visszaálltak, inkább a biztonságra törekedtek, így a Fradi ki tudott alakítani néhány olyan lehetőséget, amelyből egy jó labdaátvétellel, egy jó passzal akár helyzet lehetett volna. Döntetlennel ért véget az első félidő, s miután az egymeccses párharcokon nem ér többet az idegenben elért gól, „nulláról” folytatták, mintha le sem játszották volna az első játékrészt.

Mindkét csapat óvatoskodott a második félidő első negyedórájában, a játékrész egyébként Sigér helyzetével kezdődött. A másik oldalon talán több konkrét lehetőség adódott – ráadásul leginkább az előretörő védők előtt –, de nagy baj nem lett belőle.

A 65. percben Blazic a saját tizenhatosa előtt, a jobbhátvéd helyén cselezett, Somáliához passzolt, aki kihozta, a labda pedig az egyedül kiugró Uzunihoz került. Az új villámember kiugrott, s tizenhét méterről higgadtan a bal alsó sarokba passzolt, 2–1 a Ferencvárosnak. Nem sokkal később behozta Rebrov Isaelt, aki leginkább tudja tartani a labdát.

A horvátok is cserékkel próbáltak erősíteni, de Sigérék önfeláldozóan védekeztek az egyre feszültebb mérkőzésen. A Zagreb egyre veszélyesebben támadott, de szerencsére Dibusz Jakic távoli lövését kiütötte. Az ötperces hosszabbítás után az FTC ünnepelhetett, mert visszavágott a horvát bajnoknak a tavalyi 4-0-ás vereségért. Így bejutott a BL rájátszásába, amelyben már két mérkőzés dönt a főtáblára jutásról.