Két nap után Szatmáry Andrásé a legjobb magyarnak járó fehér trikó

41. Tour de Hongrie

Az ötszakaszos hazai országúti kerékpárosversenyen, a 41. Tour de Hongrie-n ritka jó mezőny állt rajthoz szombaton Esztergomban.

A 119 versenyző közt ott volt a tavaly harmadik Valter Attila, a 2017-es ezüstérmes Peák Barnabás, a friss bajnok Filutás Viktor és az összetettben legutóbb második Dina Márton. Közülük Dina (Kometa-Xstra) kerekezett a legjobban az első 118 kilométeres etapon, a 18. lett. A nyitószakaszt sprinthajrában a spanyol Jon Aberasturi (Caja Rural-Seguros) nyerte. A nap harmadik hegyi hajráját Valter nyerte (CCC), de klubtársa, Kamil Małecki a célegyenes utolsó kanyarjában bukott. Vasárnap a Debrecen–Hajdúszoboszló távon hattal megfogyatkozott a mezőny. A hőségben 158 kilométer várt rájuk két gyorsasági részhajrával, az elsőt Szatmáry András nyerte. A korábbi ötfős élbolyt beérték, végül mezőnyhajrában az olasz színekben kerekező Jakub Mareczko (CCC) nyerte a szakaszt. Szatmáry összetettben a második, övé a legjobb magyarnak járó fehér trikó. A sárga változatlanul Aberasturié, aki a hajrában bukott, de összetettben így is vezet.