A debreceni városi rangadót a DVSC nyerte hatezer néző előtt a DEAC ellen

A Vasas pontokat hagyott Békéscsabán

A nyári szünetben jelentősen megerősített Vasas 1–1-es döntetlent játszott a házigazda Békéscsabával a labdarúgó NB II. második fordulójában, így eddig csak két pontot szerzett.

A mérkőzés után Bene Ferenc, a Vasas vezetőedzője elmondta, nagyon csalódott, mert helyzeteiket kihagyták, s védelmi hibából kaptak gólt. A debreceni Nagyerdei Stadionban több mint hatezren voltak kíváncsiak a DEAC–DVSC városi rangadóra. Az esélyes Lokinak Pintér Ádám már a hatodik percben megszerezte a vezetést, majd egy felesleges szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Bódi Ádám értékesített. A 76. percben Tischler Patrik látványos kapásgóllal állította be a 3–0-ás végeredményt. NB II., 2. forduló: Békéscsaba–Vasas FC 1–1. DEAC–VSC 0–3, Budaörs–Siófok 3–2, Szentlőrinc–Gyirmót FC 2–0, Dorog–Soroksár SC 1–0. A többi mérkőzés lapzártánk után fejeződött be.