A Chelsea és a Man United mehet a Bajnokok Ligájába

Labdarúgás. A Liverpool hátrányból fordított, de a Manchester City túljutott a százgólos határon, a Tottenham nagyot lépett előre Mourinhóval

Befejeződött a Premier League 2019–2020-as idénye, nem történt nagy meglepetés az utolsó játéknapon. A Chelsea és a Manchester United (is) mehet a BL-be, a Leicester és a Tottenham az Európa-ligába.Jamie Vardy a gólkirály. Csúcsok dőltek meg a zárófordulóban.

A Manchester United játékosai nem csupán Jesse Lingard (jobbról a harmadik) gólját ünneplik a leicesteri King Power Stadiumban, hanem azt is, hogy a csapat kiharcolta a bajnoki harmadik helyet és a Bajnokok Ligája-indulás jogát
Fotó: AFP/Pool/Oli Scarff

Az egyik legfontosabb kérdés az volt, melyik két csapat követi a bajnok Liverpool FC-t és a második Manchester Cityt a Bajnokok Ligája őszi főtáblájára. A Chelsea, az első félidő hajrájában két gólt is szerezve Mason Mount és Olivier Giroud révén, gond nélkül megszerezte nemhogy az „elégséges” egy pontot, de mind a hármat a Wolverhampton ellen. Frank Lampard olyan kerettel, amelybe gyakorlatilag nem igazolhatott új játékost, a Premier League (egyik) újonc edzőjeként negyedik lett a csapattal, tehát BL-induló és a hét végén még vár rá az Arsenal elleni FA-kupa-döntő. A Manchester United hullámhegyeket és hullámvölgyeket járt meg az idényben, de végül harmadik lett, miután megnyerte a Leicester City elleni rangadót. Az ezúttal tizenegyesből gólt is szerző Bruno Fernades nagyon fontos erősítésnek bizonyult. A Man United a 2013-as bajnoki cím, Sir Alex távozása óta csak egyszer, 2018-ban, José Mourinhóval végzett ennél előrébb.

A leicesteri Rókák, noha az idény nagy részében a második–negyedik hely valamelyikén álltak, végül lecsúsztak a BL-ről. Az újrakezdés óta, ha úgy tetszik, az utolsó tíz fordulóban, csupán két mérkőzést tudtak megnyerni. Viszont soraikból kerül ki a gólkirály: Jamie Vardy. Feljött hatodiknak a Tottenham Hotspur, amelyet José Mourinho novemberben a 14. helyen vett át. Záróhelyezésével biztosan mehet az Európa-ligába, a hetedik Wolverhampton ellenben csak akkor, ha a Chelsea nyeri a kupadöntőt, nem az Arsenal. Az Ágyúsok győzelemmel fejezték be a bajnoki idényt, így legalább nyolcadikok lettek, sorozatban negyedszer maradnak le az első négy helyről. A kupadöntő megnyerése kozmetikázna valamit a csúnya képen, de attól még tény marad: ilyen rossz bajnoki helyezéssel éppen negyedszázada nem zárt az Arsenal. Az Aston Villa megmenekült, a Watford és a Bournemouth csatlakozott a már korábban kiesett Norwichhoz.

Győzelemmel és klubrekordot jelentő 99 ponttal finiselt a Liverpool, amelyet nem viselt meg nagyon a szerdai kupaátadás óta tartó ünneplés. A Manchester City 102 szerzett góllal fejezte be az idényt, harmadszor jutott túl a legutóbbi hét idényben a százas mérföldkövön. Kevin de Bruyne, aki két góllal és két gólpasszal járult az 5–0-s sikerhez, 22 gólpasszal fejezte be a szezont, megdöntve Thierry Henry 2002–2003-as, húszas csúcsát. Éderson, a City kapusa a tizenhatodik mérkőzését zárta az idényben kapott gól nélkül, így övé lett az Aranykesztyű díj.

Premier League, 38. forduló. Leicester–Manchester United 0–2, Arsenal–Watford 3–2, Burnley–Brighton 1–2, Chelsea–Wolverhampton 2–0, Crystal Palace–Tottenham 1–1, Everton–Bournemouth 1–3, Manchester City–Norwich 5–0, Newcastle–Liverpool 1–3, Southampton–Sheffield United 3–1, West Ham United–Aston Villa 1–1.
Az élcsoport végeredménye: 1. Liverpool 99 pont, 2. Manchester City 81, 3. Manchester United 66, 4. Chelsea 66.

Serie A, 36. forduló. Napoli–Sassuolo 2–0, Genoa–Internazionale 0–3, Brescia–Parma 1–2, AC Milan–Atalanta 1–1, Bologna–Lecce 3–2. A további mérkőzések (AS Roma–Fiorentina, Hellas Verona–Lazio, SPAL–Torino, Cagliari–Udinese, Juventus–Sampdoria) lapzártánk után értek véget.
Az élcsoport: 1. Juventus 80 (35), 2. Internazionale 76, 3. Atalanta 75, 4. Lazio 72 (35), 5. AS Roma 61 (35), 6. AC Milan 60.

Francia Kupa, döntő. PSG–Saint-Étienne 1–0 (Kylian Mbappé megsérült, kérdésessé vált játéka az augusztusi BL-folytatásban).