A fáradtsággal magyarázta a döntetlent Szergej Rebrov

Labdarúgás. Csak a Diósgyőr nyert az első ötből

Ha korlátozott számban is, de visszatérhettek a szurkolók a lelátókra, a legtöbben, több mint kétezren Diósgyőrben voltak. A forduló rangadóját Felcsúton játszották, ahol Tokmac Nguen a 17. percben megszerezte a vezetést a Fradinak. A vendégszurkolók nem so­káig örülhettek, mert Knežević balról belőtt labdáját a menteni akaró Lovrencsics Gergő a saját kapujába csúsztatta (1–1). Hiába játszott a Fradi az utolsó húsz percben emberelőnyben, immár 2015 áprilisa óta nyeretlen a Puskás Akadémia ellen Felcsúton. Szergej Rebrov, az FTC vezetőedzője így értékelt: „Minden meccset meg akarok nyerni, de ezúttal ez az egy pont is értékes volt. Nehéz meccs volt, a harmadik nyolc nap alatt, természetes, hogy sokan fáradtak voltak.” Hétfőn a rossz eredmények hatására távozott posztjáról Nebojša Vignjević, az Újpest edzője. Utóda Predrag Rogan lesz.

NB I, 26. forduló: Puskás Akadémia−Ferencváros 1–1, gólszerzők: Lovrencsics (31., öngól), illetve Nguen (17.), kiállítva: Van Nieff (69. perc, Puskás), Paks−Fehérvár FC 0–0, Kisvárda−Újpest 1–0, g.: Bumba (63.), k.: Calcan (56., Újpest). Honvéd−Debrecen 3–1, g.: Kamber (15.), Ugrai (51. 11-esből), Szendrei (89.), illetve Adeniji (69.), k.: Kamber (65., Honvéd), DVTK−Mezőkövesd 1–0, g.: Iszlai (83., 11-esből), k.: Karnyickij (88. Mezőkövesd), Kaposvár−ZTE 0–6, g: Radó (6., 35.), Bőle (21., 31.), Barczi (28.), Lesjak (52.).

A bajnokság állása: 1. Ferencváros 60 pont, 2. MOL Fehérvár FC 51, 3. Mező­kövesd 45, 4. Diósgyőr 40, 5. Puskás Akadémia 40, 6. Bp. Honvéd 37, 7. Kisvárda 34, 8. ZTE 31, 9. Debrecen 30, 10. Újpest 29, 11. Paks 29, 12. Kaposvár 10.