Jürgen Klopp ismételten a kapushibák áldozata lett

Labdarúgás. Kiesett a címvédő Liverpool a Bajnokok Ligájából, miután a sérült Alisson helyén szereplő Adrián kétszer is súlyosan hibázott a hosszabbításban

Jan Oblak volt az angyal, Adrián az ördög a közel telt házas Anfield Roadon lejátszott Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Az Atlético kapusa remekül, a Liverpoolé pocsékul védett.

Jürgen Klopp  ismételten a kapushibák  áldozata lett
Jan Oblak ihletett formában védett, legalább négy gólhelyzetet semlegesített, többek közt Van Dijkét is
Fotó: AFP/Javier Soriano

A Vörösök egygólos hátrányból kezdtek az Anfield Roadon Diego Simeone Atlético Madridja ellen. Az első félidő végén a holland Wijnaldum fejesével ledolgozták a hátrányukat, de a rendes játékidőben nem tudtak újabb gólt szerezni,
hiába alakítottak ki egy teljes tavaszi BL-idény sikeres megvívására elégséges számú helyzetet. Ameddig a keddi BL-napnak egy szlovén középpályás, az Atalanta négy gólt is szerző játékosa, Josip Iličić volt a hőse, a következő nap a honfitársa, Jan Oblak remekelt. Bravúrjaival versenyben tartotta az Atléticót. A 94. percben már ő sem segíthetett, Roberto Firmino góljával a Liverpool, a párharc során először, továbbjutásra állt. Semmi nem ígért nagy fordulatot. Ám Adrián, a Liver­pool sérült világklasszisát, Alisson Beckert helyettesítő kapusa egy különösen súlyos hibát követett el, majd kapott még egy gólt egy olyan lövésből, amilyenhez hasonlót Oblak legalább négyet kivédett – minden megfordult, az Atlético, amely az utolsó percben Álvaro Morata góljával még a győzelmet is megszerezte a továbbjutás mellé, bejutott
a negyeddöntőbe.

Jürgen Klopp a harmadik idényben vezeti csapatát a BL-ben, az elsőben, a kijevi döntőben, nagyrészt a kapus, Loris Karius hibái miatt veszített. Utána a klub, akkor kapusért világrekordot jelentő összegért, leigazolta a brazil válogatott Alissont, aki szenzációs védések sorával segítette csapatát BL-győzelemhez a 2018–2019-es idényben. Nagy része volt abban is, hogy a Liverpool a télen tizenegy egymást követő mérkőzésén egyetlen gólt kapott. Ám nemrégiben csípősérülést szenvedett, emiatt a spanyol Adrián védett a Chelsea elleni FA-kupa-mérkőzésen – súlyos hibája döntőnek bizonyult, a csapat kiesett. Majd jött
a BL-mérkőzés…

A BL legutóbbi idényében kiemelkedően szereplő Premier League-klubok a mostaniban nem tudnak újrázni, a két döntős, a Liverpool és a Tottenham már kiesett, a Chelsea a hazai 0–3 után szinte reménytelen helyzetben van a Bayern Münchennel szemben, marad a Manchester City, amely az első mérkőzése alapján esélyes a folytatásra.

Persze, ki tudja, lesz-e egyáltalán folytatás?

Bajnokok ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzések. Liverpool–Atlético Madrid 2–3 (összesítésben: 2–4), Paris Saint-Germain–Borussia Dortmund 2–0 (ö.: 3–2).