Kiesett az Ajax és az Arsenal is, Linzbe megy a Manchester United

Labdarúgó-Európa-liga

A pireuszi Olympiakosz okozta a labdarúgó-Európa-liga találkozóin a legnagyobb meglepetést, miután – noha a hazai mérkőzését 1–0-ra elveszítette – Londonban 2–1-re legyőzte az Arsenalt.

Youssef el-Arabi
Fotó: AFP

Youssef el-Arabi (képünkön) a 120. percben lőtte a győztes gólt. Ugyancsak meglepetést keltett az isztambuli Başakşehir 4–1-es sikere és továbbjutása a Sporting CP ellen (összesítésben 5–4). Búcsúzott az Ajax, amely legyőzte ugyan a Getafét, de nem tudta ledolgozni kétgólos hátrányát (összesítésben 2–3). Meglepő sikert ért el a dán 1. FC Köbenhavn, amely az otthoni 1–1 után 3–1-re nyert Glasgow-ban a Celtic ellen. A Manchester United remek játékkal győzte le az ősszel még a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő FC Bruges-t, öt gólját Bruno Fernandes, Ighalo, McTominay és Fred (2) szerezte (összesítésben 6–1). Az első mérkőzésen idegenben szerzett góljával jutott tovább a Sevilla a CFR Cluj ellen, miután a két csapat csütörtöki mérkőzése nem hozott gólt (összesítésben 1–1). Zárt kapuk mögött játszották le az olaszországi járványhelyzet miatt az Internazionale–Ludogorec mérkőzést, az olaszok 2–1-re nyertek, 4–1-gyel mentek tovább. Góljaikat Braghi és Lukaku szerezte. A legjobb tizenhat közé három német, két-két spanyol, olasz és angol, valamint egy-egy török, svájci, dán, osztrák, görög, skót és ukrán együttes került. A negyeddöntő párosítása (március 12., 19.): Başakşehir–FC Köbenhavn, Olympiakosz–Wolverhampton, Rangers–Ba­yer Leverkusen, Wolfsburg–Sahtar Donyeck, Internazionale–Getafe, Sevilla–AS Roma, Eintracht Frankfurt–FC Basel, LASK Linz–Manchester United.