Magyarország-Uruguay 1-2

A magyar labdarúgó-válogatott telt ház előtt fogadja a világsztárokkal teli uruguayi csapatot az új Puskás Arénában. Kövesse a mérkőzést élőben a Magyar Hírlap Online-nal.

A gólszerző Szalai Ádám a labdával
Fotó: MH/Purger Tamás

96. perc - A lefújás előtt még próbálkozott egy szabadrúgással Uruguay, de Dibusz védett.

90. perc - A második félidő legnagyobb magyar lehetősége Vida Máté nevéhez fűződik. Fejese azonban nem talált kaput.

89. perc - Lozano veszélyes helyről végzett el szabadrúgást, ám azt kifejelték, a kipattanó után pedig Stuani került helyzetbe, de nem tudott túljárni Dibusz eszén.

83. perc - Kalmárt hordágyon kellett levinni, Holman Dávid váltotta őt.

81. perc - Kalmár Zsoltnak kifordult a bokája egy párharc során, a középpályást ápolni kell.

75. perc - Korhut Mihályt Nagy Zsolt váltotta, aki szintén először szerepel a válogatottban.

72. perc - Újoncot avattak a Puskás Arénában. Szalai Attila érkezett a védelembe Baráth Botond helyére.

A szurkolókon nem múlik semmi

70. perc - A második félidőben igencsak visszavettek a tempóból a csapatok. Még 20 perce maradt a magyaroknak egyenlíteni, esetleg megfordítani a mérkőzést.

68. perc - Nagy Ádám is lehetőséget kap, Szoboszlai Dominik helyére állt be.

60. perc - A gólszerző Szalai Ádám is elhagyta a játékteret. Feczesin Róbert pótolta, aki nyolc év után léphetett pályára újra a címeres mezben.

54. perc - Megtörtént az első magyar csere a Puskás Arénában. Dzsudzsák Balázs helyére Kovács István állt be.

46. perc - Elstartolt a második játékrész. Uruguay cserélt egyet a szünetben. Luis Suárez hagyta el a pályát, helyére Maximiliano Gómez érkezett.

Telt ház a Puskás Arénában

Félidő - Uruguayi lehetőséggel zárult az első félidő. Suárez lövését azonban Dibusz Dénes könnyű szerrel hárította.

39. perc - Dzsudzsák Balázs 17 méterről próbálkozott egy szabadrúgással, de a kísérlete nem talált kaput.

34. perc - Kalmár Zsolt kapta a Puskás Aréna első sárga lapját. A középpályás feleslegesen buktatta Valverdét, majd utána még a játékvezetőnél is hevesen reklamált.

24. perc - Szalai Ádám találatával szépített a magyar válogatott. Dzsudzsák indítását követően Varga Roland centerezett, a Mainz csatára pedig kiválóan érkezett. 2-1.

Objektum doboz

21. perc - 2-0 Uruguay javára! Rodríguez a bal oldalon egy nagyszerű csel után tekerte a kapuba a labdát. Dibusz tehetetlen volt.

20. perc - Dibusz Dénesnek már sokadik alkalommal kellett védenie. Ezúttal Diego Godín fejesénél hárított. A mieink kontrákkal próbálkoznak, de egyelőre sikertelenül.

15. perc - Vezet Uruguay! Vina cselét követően élesen tette be középre a labdát, Edinson Cavani pedig remekül érkezett és közelről a hálóba talált.

13. perc - A világranglistán 5. helyezett Uruguay nem veszi félvállról a mérkőzést. Folyamatosan nyomnak, megpróbálják odaszorítani a kapuhoz a mieinket.

5. perc - Az első lehetőség az uruguayi csapat előtt adódott. Suárez próbálkozott egy lövéssel, de Dibusz Dénes hárított.