A norvég Erling Håland Del Piero nyomában

Labdarúgás. Az Ajax edzője, Eric ten Hag a játékvezetőt okolta azért, mert a csapata nem nyert a Stamford Bridge-en a Chelsea ellen a Bajnokok Ligájában

Remek mérkőzések, nem kevesebb, mint huszonkilenc gól, meglepetések, vitatott játékvezetői ítéletek – mindenre akadt példa kedd este, ami miatt a szurkolók imádják a labdarúgó Bajnokok Ligáját.

Gólja után így cukkolta Erling Håland a nápolyi szurkolókat
Fotó: AFP

A nyolc pályaválasztóból csupán kettő, a Barcelona és a Zenit maradt szerzett gól nélkül. Általában sok csapat szerzett gólt – a Chelsea, az Ajax és Valencia, különös módon a H csoport szereplőinek háromnegyede négyet is –, csak három kapus úszta meg kapott találat nélkül, de ezek közül az egyik Gulácsi Péter volt. Az Inter ugyanúgy járt, mint október elején Barcelonában: Lautaro Martínez góljával gyorsan vezetést szerzett, ám mégis kikapott Dortmundban. A legtöbb vitát a Stamford Bridge-en játszott mérkőzés váltotta ki: Gianluca Rocchi játékvezető hatvan másodperc alatt két Ajax-játékost állított ki, s büntetőt ítélt a Chelsea-nek. Eric ten Hag, a hollandok edzője nehezményezte a bírói döntéseket, illetve a VAR-szerepét, de csapata végül annak köszönhetően úszta meg a vereséget, merta videobíró 4–4 után elvette a Chelsea ötödik gólját.

Rekordot írt a norvég Erling Braut Håland, aki élete első négy BL-meccse után már hét gólnál tart, ez kettővel több mint amennyit bárki más szerzett korábban négy mérkőzés után. Mindössze három játékos szerzett előtte – hozzá hasonlóan – gólt az első négy BL-mérkőzésén: Alessandro Del Piero, Zé Carlos és Diego Costa.

A Juventus és a Bayern is abban a tudatban lépett pályára szerda este, hogy győzelme esetén biztos továbbjutó. Az olaszok már a negyedik percben vezetést szereztek egy különleges góllal. Cristiano Ronaldo az oldalvonal közeléből, laposan kapura rúgta szabadrúgásból a labdát, ami Guilherme lába között átsuhanva, a kapus bokájáról a gólvonal felé gurult. A berobbanó Ramsey közelről beljebb segítette a labdát. Az oroszok néhány perc leforgása alatt kiegyenlítettek, Mirancsuk révén. A folytatásban a két csapat tagjai csak közepes energiát mozgósítottak, viszont a 93. percben Douglas Costa megnyerte a mérkőzést az olaszoknak, (1–2). Münchenben, az új edző, Hans-Dieter Flick bemutatkozó mérkőzésén a Bayern szinte végigtámadta az első játékrészt az Olympiakosz ellen, gól nélkül. A görögök megúszták a második félidő első negyedóráját is, ám aztán jött Lewandowski, majd Perisic és eldöntötték a mérkőzést (2–0), s egyben azt, hogy a Bayern továbbjutó legyen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló (keddi eredmények).

E csoport: Liverpool–Genk 2–1, Napoli–RB Salzburg 1–1. A csoport állása: 1. Liverpool 9 pont, 2. SSC Napoli 8, 3. Salzburg 4, 4. Genk 1.
F csoport: Barcelona–Slavia 0–0, Dortmund–Internazionale 3–2. A csoport állása: 1. FC Barcelona 8 pont, 2. Borussia Dortmund 7, 3. Internazionale 4, 4. Slavia Praha 2.
G csoport: Zenit–RB Leipzig 0–2, Lyon–Benfica 3–1. A csoport állása: 1. RB Leipzig 9 pont, 2. Olympique Lyon 7, 3. Zenit 4, 4. Benfica 3.
H csoport: Chelsea–Ajax 4–4, Valencia–Lille 4–1. A csoport állása: 1. Ajax 7 pont (10–5), 2. Chelsea 7 (7–6), 3. Valencia 7 (6–5), 4. Lille 1.