Fájdalmasan búcsúzott Roger Federer

Tenisz. A századik győzelmét ünnepelte Serena Williams a US Openen – Szettelőnyből veszített a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a negyeddöntőben

Hatalmas meglepetésre a címvédő szerb Novak Djokovic után az ötszörös New York-i győztes svájci Roger Federer is kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután a negyeddöntőben kikapott a bolgár Grigor Dimitrovtól.

Ötszettes mérkőzésen szenvedett vereséget Roger Federer
Fotó: AFP/Getty Images

Úgy látszik, az idény végére a világklasszis idősebb teniszezők egyre fáradtabbak, sérülékenyebbek, mert a 32 éves Novak Djokovic fájós válla miatt adta fel a negyeddöntőt, és a 38 éves Roger Federert is ápolni kellett a Grigor Dimitrov elleni mérkőzésen. Ez is szerepet játszott abban, hogy a világranglistán harmadik svájci teniszező  3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2-re vereséget szenvedett a 78. helyezett bolgár játékostól, akitől korábban még nem kapott ki. „Ugyan fájt a hátam, de eszembe sem jutott feladni – mondta keserűen Federer. Grigor remekül játszott, ezért nem tudtam fordítani a negyedik játszmában. Csalódott vagyok, de a sportolónak a vereséget is el kell viselnie.” A Federernél tíz évvel fiatalabb Dimitrov – aki volt harmadik is a világranglistán – egy mély hullámvölgyből kezd visszakapaszkodni az élmezőnybe.

A 37 éves Serena Williams viszont az egyik legkönnyebb győzelmét aratta a kínai Vang Csiang ellen (6:2, 6:0), ez volt a századik diadala a US Openen, és már csak egy hiányzik, hogy beérje a csúcstartó Chris Evertet. Ellenfele az ukrán Jelina Szvitolina lesz az elődöntőben, aki 6:4, 6:4-re nyert a magyar származású, brit színekben versenyző Johanna Konta ellen. A 24 éves ukrán játékos sorozatban második Grand Slam-tornáján jutott négy közé, júliusban Wimbledonban a román Simona Halep búcsúztatta az elődöntőben.

Közel volt az elődöntőhöz a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros, amely 6:2-re nyerte az első szettet a Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty fehérorosz, ausztrál kettős ellen, és a második játszmában is 4:2-re vezetett, de utána egyre többet hibázott, így Azarenkáék kiegyenlítettek. A döntő szettben Babosék 4:0-s hátrányba kerültek, és egy brékkel szépítettek ugyan, de már nem volt számukra visszaút. A döntő különbséget a ki nem kényszerített hibák jelentették: amíg Baboséknak 34 ilyen volt, addig az ellenfélnek 22. A vereség ellenére Babos azt nyilatkozta, hogy nem távozik csalódottan New Yorkból, mert úgy érzi, javult a játéka.

Itthon a legjobb férfi játékosaink az ukránok elleni Davis-kupa-mérkőzésre készülnek. Csapatunk a világcsoport osztályozóján a legerősebb összeállításban játszhat: Fucsovics Márton (64. a világranglistán), Balázs Attila (130.), Piros Zsombor (364.), Nagy Péter (602.) és Borsos Gábor (908.).