Az európai szuperkupának beillő mérkőzést a Győr nyerte a Siófok ellen

Női kézilabdabajnoki rajt

A női kézilabda-bajnokság első fordulójában négy éremesélyes csapat is megmérkőzött. Európai szuperkupa is lehetett volna a győri rangadó győztesének a jutalma, mert a Bajnokok Ligája-győztes ETO az EHF-kupa győztes Siófokot fogadta ötezer néző előtt.

Görbiczék jobban védekeztek, és pontosabban támadtak, így az ETO – a papírformának megfelelően – 16–12-re vezetett a szünetben. A folytatásban a nyáron jelentősen megerősített siófoki együttes többször is egy-két gólra is felzárkózott, mert új kapusa, a Fradiból igazolt Szikora Melinda bravúrosan védett. A több világklasszissal kiálló győriek azonban hullámzó teljesítménnyel is 27–24-re nyertek. Mindazonáltal a Siófok jelezte, hogy az idény során jelentősen beleszólhat az érmek elosztásába. A bajnoki ezüstérmes Ferencváros is idegenben kezdett, mégpedig az Érd ellen. A tízgólos Háfra Noémi vezérletével és a remekül védő Bíró Blankának köszönhetően a Fradi szünetben 17–12-re vezetett, az ötvenedik percben már nyolcgólos előnye volt, majd kissé kiengedve 31–28-ra nyert. „Szenzációsan kezdtük a mérkőzést. Az első félidő végén támadójátékban felelőtlenné váltunk, sajnos a második félidőben is voltak ilyen periódusok” – értékelt Elek Gábor, az FTC vezetőedzője. A férfibajnokságban a Szeged nyolc góllal, 29–21-re nyert a Csurgó ellen, míg a már a negyedik meccsénél tartó, bajnoki címvédő Veszprém otthon szinte edzőmeccset játszott a Váccal (40–26).