Federer egy szetten át melegített, aztán rákapcsolt, Babosék meccsét elhalasztották a US Openen

A New York-i eső átírja a programot

Az első körben remeklő Serena Williams a másodikban gyenge kezdés után, szetthátrányból fordított és győzött az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében.

A 23-szoros Grand Slam-győztes, nyolcadik kiemelt amerikai sztár – aki első meccsén Marija Sarapovát verte simán – szerdán a legjobb 64 között honfitársával, Catherine McNallyvel mérkőzött. A mindössze 17 éves tehetség másfél játszmán keresztül remekül teniszezett, meglepte Williamset, aki a második szett közepétől vette át az irányítást, és végül három játszmában, két óra alatt, 6:7, 6:3, 6:1-re győzött. A harmadik helyen kiemelt, cseh Karolina Plisková 6:1, 6:4-gyel búcsúztatta a georgiai Mariam Bolkvadzét. A férfiaknál az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics különösebb gond nélkül, de az első két játszmában talán a vártnál szorosabb csatában, 6:4, 7:6 (7-3), 6:1-re győzött az argentin Juan Ignacio Londero ellen. Az ötszörös US Open-győztes svájci Roger Federer négy szettben győzte le a bosnyák Damir Dzumhur, az első elveszítése után magára talált (3:6, 6:2, 6:3, 6:4). A szerdai heves esőzés miatt csak a két befedhető pályán zajlottak a mérkőzések New Yorkban, ezért számos találkozót el kell halasztani, így női párosban az első helyen kíemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó nyitókörös meccsét is a Jessica Moore, Giuliana Olmos kettős ellen.

Babos egyesben lapzártánk után játszott Cori Gauff-fal, párosban ma délután kezd – a tervek szerint.