A „Fradi II” is tud bajnoki meccset nyerni

Labdarúgás. Egy fülbevaló miatt kezdett létszámhátrányban a Zalaegerszeg, a Bp. Honvéd továbbra is pont nélküli

Bemutatkozott és tartalékosan is nyert a Ferencváros, továbbra is hibátlan a MOL Fehérvár, a Mezőkövesd és a Debrecen mérlege, megszületett az első döntetlen, még mindig pont nélküli a Honvéd, mint ahogyan a két újonc is.

Ez egyetlen mondatba sűrítve a labdarúgó NB I. 3. fordulójának összegzése. A címvédő zöld-fehérek edzője, Szergej Rebrov – nyilvánvalóan már a csütörtöki, idegenbeli Európa-liga-mérkőzésre tekintettel – kilenc helyen változatta meg a Dinamo Zagreb ellen kedden a Groupama Arénában kezdett csapatát.

A tartalékos Fradi, amelyben Gróf Dávid először védett tétmérkőzésen, teljesítette a fealdatát: közepes színvonalú mérkőzésen, de magabiztosan megszerezte a három pontot az újonc Kaposvári Rákóczi ellen. Az egyetlen gólt az ukrán Olekszandr Zubkov lőtte, akinek ez volt az első mérkőzése a magyar élvonalban, a BL-selejtezőkben már szerepelt, gólt is lőtt a Ludogorecnek.

A MOL Fehérvár ellen a Diósgyőr már az első percben vezetést szerzett, még a szünetben is 1–1-re állt, de a fordulás után a házigazda – a góllövőlistát holtversenyben vezető, egyaránt négygólos Futács Márkó és Armin Hodžić egy-egy duplájával – fölényesen megnyerte. A Debrecen nagyon gyorsan vezetést szerzett a találkozót létszámhátrányban kezdő (!) ZTE-vel szemben. Kassai Viktor játékvezető – a szabályokkal összhangban – nem engedte pályára lépni a fülbevalót viselő Barczi Dávidot. Mire Babati megérkezett a helyére a pályára, a DVSC már 1-0-ra vezetett Trujics góljával. A Zetének 2-3-nál egyenlítési lehetősége volt, de Nagy Sándor kivédte Mitrovics büntetőjét. Így továbbra is mindkét újonc pont nélküli.
Mindhárom fővárosi csapat Budapesten játszott a fordulóban.

A Ferencváros valóban hazai pályán, az Újpest (Illovszky Stadion) és a Bp. Honvéd (Hidegkuti Stadion) albérletben. Angyalföldön megszületett a 2019–2020-as idény első döntetlenje, a Józsefvárosban folytatódott az immár Lanzafaméval is megerősödött kispestiek vesszőfutása: harmadszor is vereséget szenvedtek.

NB I., 3. forduló. Debreceni VSC–ZTE FC 3–2, gólszerző: Trujics (2.), Szécsi (25.), Garba (66.), illetve Bedi (17.), Mitrovics (64.). Újpest–Paks 1–1, g.: Sankovic (68.), illetve Könyves (57.). Mezőkövesd–Puskás Akadémia FC 1–0, g.: Cseri (46.). Ferencváros–Kaposvár 1–0, g.: Zubkov (7.). MOL Fehérvár–Diósgyőr 5–1, g.: Elek (13.), Futács (53.), Juhász (73.), Hodžić (75., 85.), illetve Prosser (1.), kiállítva: Brkovics (43.). Bp. Honvéd–Kisvárda 1–3, g.: N’Gog (89.), illetve Ene (9.), Lucas (61.), Grozav (93.). A bajnokság állása: 1. MOL Fehérvár 9 (11–3), 2. Mezőkövesd 9 (4–1), 3. Debrecen 6 (2 mérkőzésből, 7–3), 4. Kisvárda 6 (5–5), 5. Paks 4 (4–3), 6. Újpest 4 (4–5), 7. Ferencváros 3 (1 mérk., 1–0), 8. Puskás Akadémia 3 (3–4), 9. Diósgyőr 3 (4–8), 10. ZTE 0 (2 mérk., 2–4), 11. Kaposvár 0 (3–7), 12. Bp. Honvéd 0 (3–8).

NB II., 4. forduló. Balmazújváros–Csákvár 0–1, Vác–Dorog 2–0, Nyíregyháza–Békéscsaba 3–0, Kazincbarcika–Tiszakécske 2–1, MTK–Soroksár 3–2, Siófok–ETO FC 1–0, Gyirmót–Szeged 0–0, Haladás–Szolnok 3–0, Budafok–Budaörs 2–3, Vasas–Ajka 1–1.