Rebrov: Van egy kis előnyünk a második félidőre

Labdarúgás. Nehéz visszavágóra számít Sigér Dávid, akinek góljával döntetlent harcolt ki a Ferencváros Zágrábban

Kellemes meglepetésre a Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a horvát Dinamo Zagreb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, így megőrizte a veretlenségét ebben a sorozatban.

Igaza van Nenad Bjelicának, a Dinamo Zagreb vezetőedzőjének, aki szerint ha a helyzeteik csak húsz százalékát kihasználják, akkor simán nyernek. De nem használták ki, a ritkán támadó Ferencváros azonban a 60. percben Sigér Dávid fejesével kiegyenlített, majd hősiesen védekezett. „Jól kezdett a Dinamo, a mérkőzés elején a hazaiak pedig gólt is tudtak szerezni – értékelt Szergej Rebrov, az FTC vezetőedzője. – De nagyon jól reagáltunk erre. Koncentráltak voltunk, sokat birtokoltuk a labdát. A második félidőben ez a koncentráltság, nyugodtság vezetett a gólunkhoz is. A Dinamo a találata után nem jött előrébb, tartott tőlünk, és a biztonságos eredményre törekedett. Persze, amikor mi gólt szereztünk, mi is a biztonságos eredményt tartottuk szem előtt. Van egy kis előnyünk a párharc első félideje után. Most jöhet a második félidő Budapesten.”

A gólszerző Sigér Dávid is azt hangsúlyozta a mérkőzés után, hogy a döntetlen és az idegenben szerzett gól ugyan előnyt jelenthet, de nagyon nehéz visszavágóra számít: „Nagyon oda kell figyelni a visszavágón, mert a Dinamónak nagyon jó játékosai vannak. Támadásban meg tudják bontani a védelmünket. Egy-az egyben pedig nagyon veszélyesek.” A Zagreb gólszerzője, a 21 éves spanyol Dani Olmo elmondta, hogy ha nem jutnak tovább, akkor távozhat a Dinamótól, mert mindenképpen a BL-ben akar játszani. A visszavágót jövő kedden 20 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a BL-selejtező negyedik fordulójában a norvég Rosenborggal vagy a szlovén NK Mariborral találkozik, a vesztese pedig az Európa-liga-selejtező negyedik körében folytathatja szereplését az izraeli Makkabi Tel-Aviv vagy a litván FK Suduva ellen.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés: Dinamo Zagreb-Ferencváros 1–1 (1–0), Zágráb, 14 283 néző, gólszerzők: Dani Olmo (8.), illetve Sigér (59.), sárga lap: Moro (81.), illetve Sigér (4.), Haratin (29.), Skvarka (37.), Szihnyevics (53.), Zubkov (93.)