Győzött a Ferencváros a Ludogorec ellen

A Ferencváros 2-1-re legyőzte szerdán a bolgár Ludogorec gárdáját a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első, budapesti mérkőzésén.

Michal Skvarka, a Ferencváros (j) és Szvetoszlav Djakov, a bolgár Ludogorec játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójában játszott mérkőzésén Budapesten, Groupama Arénában 2019. július 10-én
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

ÉLŐ!

Kezdődik a mérkőzés!

5. perc - Egyelőre a bolgár csapat játékosai birtokolják többet a labdát, a Fradi védekezik, Lovrencsicsnek kellett mentenie.

6. perc - GÓÓÓÓÓL! Vezet a Fradi! Lovrencsics Gergő jobb oldali beadására Tokmac Nguen érkezett jól középen.

15. perc - Lendületesen játszik a Fradi, keresi magát a Ludogorec.

20. perc - Ápolni kell az egyik bolgárt, de nem volt szabálytalanság.

25. perc - Közelednek a bolgárok a Ferencváros kapujához, egymás után rúgták a szögleteket.

28. perc - Irányítanak a hazaiak, de a bolgárok néha igen veszélyesen játszanak a Fradi térfelén.

30. perc - 1-1 lett, a Ludogorec kiegyenlített, Tchibota közeli, erős lövését még védte Dibusz, de Świerczok az üres kapuba lőtte a kipattanót. Nagy hiba volt eladni a labdát.

40. perc - Kétarcú a félidő, most a bolgárok előtt van több lehetőség.

46. perc - Egy perc ráadás után lefújta a játékvezető az első 45 percet.

----------

51. perc - A Ferencvárosé a félidő első veszélyes szabadrúgása, a Ludogorecé az első sárga a mecsen. Nem kerülte el messze a labda a kaput.

62. perc - Gólnak örültek a fradisták, de a szabadrúgás utáni középre fejelés más lest eredményezett, nem adták meg.

65. perc - GÓÓÓÓÓL! 2-1! Most már nincs kérdés, egyértelmű a gól, Zubkov az ötösről emelte fel és vágta be. Utána csere, Priskin helyett Lanzafame jön.

72. perc - Védekezni kezdett a Ferencváros, a Ludogorec bekeményített. Nagy helyzeteket úszott meg a hazai csapat.

82. perc - A Fradi akciói rendre nem sikerülnek jól, a saját kapujuknál pedig a bolgárok szerencsétlenkedik el a helyzeteiket.

90. perc - Négy perc a hosszabbítás, de jó lenne még egy gólt begyötörni, mert így vékony az előny, a bekapott góllal pedig nincs olyan rossz helyzetben a Ludogorec.

95. perc - GYŐZÖTT A FERENCVÁROS!

--------------------------

A Ferencváros kezdője:

Objektum doboz

A Ludogorec kezdője:

A magyar bajnokcsapat az elmúlt két évben 38 tétmeccset játszott a Groupama Arénában, és 28 győzelem, illetve nyolc döntetlen mellett mindössze kétszer kapott ki.

A fővárosiak keretében ezúttal is jelentős változások történtek a bajnoki szünetben, távozott többek között Böde Dániel, Holczer Ádám, az uruguayi Fernando Gorriarán és az ukrán Ivan Petrjak, illetve érkezett például Gróf Dávid, Szécsi Gergő, a bosnyák Eldar Civic, a szlovák Michal Skvarka, valamint az ukrán Danilo Ihnatenko és Olekszandr Zubkov. Kölcsönből visszatért Priskin Tamás és a portugál Rui Pedro.

A Ludogorec nyolcszoros bolgár bajnok, 2012 óta megszakítás nélkül aranyérmes. Az együttes a BL 2014/15-ös kiírásában csoportkörös volt, ott négy pontot szerzett és a Real Madrid, a Basel, valamint a Liverpool mögött negyedik, utolsó lett. A 2016/17-es idényben szintén BL-csoportkörös volt, akkor három döntetlennel három pontot szerzett, és a harmadik helyen végzett az Arsenal és a Paris Saint-Germain mögött, a Basel előtt.

Az elmúlt két kiírásban az Európa-liga csoportkörében szerepelt. Tavaly a Vidi - azóta már MOL Fehérvár FC - a BL-selejtező második fordulójában búcsúztatta a bolgár gárdát: az idegenbeli 0-0-s döntetlent követően a felcsúti visszavágón 1-0-ra legyőzte riválisát.

A Ludogorec július 3-án hazája Szuperkupájának megnyerésével hangolt az FTC elleni selejtezőre. A bajnokcsapat 2-0-ra múlta felül a kupagyőztes Lokomotiv Plovdiv együttesét. A Ferencváros az elmúlt egy hónapban nyolc nemzetközi felkészülési meccset játszott, ezek közül egy vereség mellett hetet megnyert.

A szerdai találkozót az izraeli Ejtan Semeulevics vezette, aki 2011 óta tevékenykedik nemzetközi játékvezetőként, magyar klubcsapat vagy válogatott mérkőzését még soha nem dirigálta. A visszavágót jövő szerdán rendezik Razgradban.

A főtáblás részvételért a Ferencvárosnak négy ellenfelet kellene búcsúztatnia, a második körben a luxemburgi Dudelange, vagy a máltai Valletta FC lenne az ellenfele. A selejtező első körének vesztese az Európa-liga selejtezőjének második fordulójában folytathatja nemzetközi kupaszereplését, ahol az izlandi Valur Reykjavík vagy a szlovén NK Maribor vár majd rá.