Örülhettek az argentinok, hogy legalább egy pontot szereztek

Copa América

Egyre távolibb annak az esélye, hogy Argentína, immár huszonhat éves szünet után, ismét nyerni tud egy A-válogatottak számára kiírt futballtornán.

Lionel Messi
Fotó: MH

Az Albiceleste – a kolumbiaiak elleni vereség után – második mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a paraguayiakkal, s így a záróforduló előtt utolsó a csoportjában. Csak akkor juthat a legjobb nyolc közé, ha harmadik meccsén legyőzi a katariakat. Belo Horizontéban a paraguayiak 1–0-ra vezettek a félidőben, Richard Sánchez góljával. A fordulás után feljavult az argentinok játéka, beállt Sergio Agüero is. Egy erősen vitatható, a VAR segítségével megítélt büntetőből Lionel Messi (képünkön) kiegyenlített. Ám Otamendi hibája után, a paraguayiak is lőhettek egy büntetőt. Derlis González lövését Franco Armani azonban kivédte.

Copa América, B-csoport: Kolumbia–Katar 1–0, Argentína–Paraguay 1–1. A csoport állása: 1. Kolumbia 6 pont, 2. Paraguay 2, 3. Katar 1, 4. Argentína 1. Az Uruguay–Japán mérkőzés lapzárta után ért véget.