Hibátlan Tuukka Rask

Jégkorong. Veretlenül nyerte a Boston a döntőt

A Boston Bruins került be elsőként az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) idei nagydöntőjébe, miután sorozatban negyedszer is győzött (4–0) a Carolina Hurricanes ellen.

Tuukka Rask
Fotó: AFP/Marianne Helm

A negyedik mérkőzést a Bruins első sora döntötte el, Patrice Bergeron kétszer, Brad Marchand és David Pastrnak pedig egyszer-egyszer volt eredményes, ez a trió nyolc pontot (4 gól + 4 gólpassz) szerzett. Ismét szenzációsan védett Tuukka Rask (képünkön), a bostoniak kapusa, aki 24 védéssel, hibátlan teljesítménnyel járult hozzá a sikerhez. A finn kapus a szezonbeli eddigi 17 playoff-meccsen 94,2 százalékkal védett, mérkőzésenként átlagosan mindössze 1,84 gólt kap. A Bruins története során a 20. alkalommal indulhat harcba a Stanley Kupáért – legutóbb 2013-ban játszott nagydöntőt –, ellenfele a San Jose Sharks és a St. Louis Blues párharc győztese lesz. A nyugati döntőben 2–1 a San Jose javára.