Montázs
Mi történik a Trevi-kútba dobott érmékkel?
Erre fordítják a kútba dobált pénzt

Az eredetileg Nicola Salvi által tervezett, és 1762-ben Giuseppe Pannini által megépített Trevi-kút megvalósítása három évtizedig tartott. Az építmény onnan kapta a nevét, hogy három út – olaszul „tre vie” –, a Via Dei Crocicchi, a Via Poli és a Via Delle Muratte találkozásánál épült meg.
A Trevi-kút pontos legendája szerint háttal kell állnia a szökőkútnak, és egy érmét kell dobnia a bal váll felett, hogy garantálja a vissztérést Rómába. A Trevi-kút bal oldalán egy miniatűr szökőkút található. A legenda szerint ha egy pár iszik a „szerelmesek kis szökőkútjából”, örökké hűségesek maradnak egymáshoz.
Kiderült, hogy még jobb okunk van arra, hogy az érmét a Trevi-kútba dobjuk, mintha csak visszautaznánk Rómába. A Trevi-kút csobogó patakjai mindennap egy órára elnémulnak, miközben a városi munkások kisöprik a szökőkútból az érméket.
A Tervi-kútba szórt érmék tíz év alatt megduplázódtak, hiszen míg a sajtó 2005-ben arról számolt be, hogy évente körülbelül 600 ezer dollár gyűlt össze a szökőkútból, addig 2016-ra ez a szám több mint a kétszerese lett, 1,5 millió dollárra nőtt.
A Caritas élelmezési és szociális programokat működtet a rászorulók és elnyomottak számára világszerte 200 országban és területen. Valahol körülbelül 8000 eurót szednek össze hetente háromszor (hétfőn, szerdán és pénteken reggel 8 és reggel 9 óra között, amikor a szökőkút tisztítás és érmeeltávolítás miatt zárva tart) a Trevi-kútból (körülbelül 1,26 millió dollár évente), és szétosztják a rászorulók között. A Caritas 2008-ban még egy fapados szupermarketet is nyitott Rómában a rászorulók számára.
Tehát miközben úgy gondolja, hogy valami romantikus dolgot csinál, miközben részt vesz a Trevi-kút érmedobáló legendájában, a rászorulóknak is segített. Talán visszatérő látogatása alkalmával bedob egy-két extra érmét.