Montázs
Egy 200 éve halott lány kapja a legtöbb csókot a világon
Rajta gyakoroljuk az újraélesztést

Bár többféle bábu létezik, a Resusci Annie névre keresztelt darab a mai napig egy 1800-as évek végén megfulladt 16 év körüli francia lány arcának vonásait viseli. Az azonosítatlan holttestet a Szajna folyóból húzták ki több mint 200 évvel ezelőtt. Mivel erőszak nyomait nem fedezték fel rajta, így a halál okát öngyilkosságnak állapították meg. Hogy megtudják ki volt, a lány testét közszemlére tették, ám senki sem ismerte fel őt, így a Szajna ismeretlen nőjeként kezdtek róla beszélni az emberek.
A boncolást végző patológus annyira el volt ragadtatva derűs arckifejezésétől, hogy egy modellkészítővel gipsz „ halotti maszkot ” készíttetett az arcára. A maszkot lemásolták és eladták. Valójában a Lorenzi-modellkészítők, akik a lap szerzői szerint az eredeti halotti maszkot készítették, ma is árulják annak másolatait "Noyée [fulladt nő] de la Seine" címmel.
Az 1950-es évek végén, amikor az orvostanhallgatók még csak elkezdték tanulni és gyakorolni az újraélesztést, Archer Gordon, az American Heart Association CPR bizottságának tagja rájött, hogy egy újraélesztési próbabábu megmentheti az orvostanhallgatókat a szükségtelen fájdalomtól és az esetleges bordakárosodástól. Egy-egy norvég kollégájával a norvég játékgyártó, Åsmund Laerdal segítségét kérte egy ilyen gyártásához.
Kiderült, hogy Laerdal látta a "L'Inconnue de la Seine" reprodukcióját egy rokona házának falán, és úgy döntött, hogy a CPR-bábunak ugyanazt az arcát adja. Így 1960-ban, amikor a Laerdal cég megépítette az első CPR-bábukat, a „L'Inconnue de la Seine”-ből „Resusci Annie”, a CPR-bábu lett, vagy Resusci Anne, ahogy Laerdal a babára hivatkozik a honlapján. Mielőtt CPR-bábukat készített, Laerdal készített egy Anne nevű babát. – Talán ez a név ragadt meg – mondta Loke.
A puha műanyagból készült babának összecsukható mellkasa volt, így a tanulók gyakorolhatták a mellkaskompressziót és a nyitott ajkakat, így gyakorolhatták a szájból szájba történő újraélesztést.