Kultúra

Újabb dalt nyúltak le az Omegától Amerikában

A Future Man című sorozat az Addig élj! angol változatát használta fel engedély nélkül

Újabb Omega-dalt használtak engedély nélkül Amerikában. A Kanye West-afférhoz hasonlóan itt sem értesítette senki a szerzőket. Ráadásul, nem csak egy részletet használtak fel, hanem hangról hangra a teljes dalt.

Egy új amerikai filmsorozat, a Future Man készítői egy ismert Omega-slágert választottak a vége főcímhez. Így minden egyes részben az Addig élj! angol verziója hallható.

Kóbor János a Borsnak azt mondta, „a nyáron hívták fel a figyelmemet, egy rajongó szólt, hogy az Omega dala. Az egyik legmenőbb amerikai sorozat főcímzenéjében hallható. Nagyon meglepődtem, bár a Gyöngyhajú lány korábbi esete után már nem is annyira. Letöltöttem a film előzetesét, és tényleg az Addig élj! azaz, a Live as long as ment alatta. A Volt egyszer egy Vadkelet koncert és turné miatt azonban csak most tudunk ezzel foglalkozni.”

Kóbor János azt is mondta, hogy természetesen nem hagyják szó nélkül a dolgot, bár nem szeretnének hosszú jogi vitákba bonyolódni. Egyelőre egy Amerikában élő zenei szakembert kértek fel, hogy derítse ki a részleteket. „Igazából nem tekintjük lopásnak, inkább büszkék vagyunk, hogy sikeresek a dalaink külföldön. Most még inkább aktuális lesz egy amerikai turné. Régóta hívnak minket, de eddig nem vállaltuk. Most már igen” – mondta Kóbor János.

Az Omegának több lemeze is megjelent angol nyelven, a legutóbbi, a Volt egyszer egy Vadkelet dalai is egy kivételével angolul szólnak. Így szól az eredeti, magyar nyelvű dal:

Objektum doboz

Forrás: Origo, Bors