Kultúra

A Belau játszik Mike Shinoda előtt az Arénában

Fonogram-díjas magyar zenekar melegíti be a közönséget a Linkin Park rapperének budapesti koncertjén

Megvan, ki lesz a március 12-i Mike Shinoda koncert előzenekara: a Linkin Park rappereként világhírűvé vált zenész fellépése előtt egy magyar elektronikus pop formáció, a Fonogram-díjas Belau melegíti be a Papp László Budapest Sportaréna közönségét.

A 2015-ben alapított Belau zenekar magját Kedves Péter gitáros-billentyűs és Buzás Krisztián basszusgitáros alkotja, a koncerteken többnyire egy négyfős felállás szólaltatja meg a csapat dalait Szécsi Böbe énekesnővel és Kiss Benjáminnal kiegészülve.

Bemutatkozó számuk, a Hegyi Dóri énekesnővel készült The Island Of Promise még ugyanebben az évben látott napvilágot és nagy sikert aratott, még az HBO népszerű sorozatába, az Aranyéletbe is bekerült.

Objektum doboz

Első és ez idáig egyetlen nagylemezük 2016-ban jelent meg The Odyssey címmel. Az anyagon Szécsi Böbe több más ismert hazai énekesnő is hallható, például Dallos-Nyers Boglárka, Antonia Vai vagy Herrer Sára.

A bandát 2017-ben két kategóriában is Fonogram díjra jelölték: az év felfedezettjének mást választott a zsűri, de a legjobb elektronikus zenei album kategóriát megnyerte az együttes a The Odyssey-vel.

Mike Shinoda Európa-turnéja – melyen Post Traumatic címet viselő, tavaly megjelent saját lemezének dalai mellett Fort Minor és Linkin Park-számokat is játszik majd – március 2-án kezdődik. Budapestre március 12-én érkezik, a bulira még kaphatók a jegyek a szervező Live Nation oldalán.