Kultúra

Irodalom és blues a Textilgyárban

A „Három szerző és egy bluesgitáros” nyár eleji zenés irodalmi estet követően ezúttal a Textilgyárban hangoznak el a szövegek és az egyenesen Amerikából érkező blues szeptember 4-én. Az ősz beköszöntével a jó hangulat továbbra is garantált, az időjárás is kedvez egy pohár italnak, valamint a szabadtéri programnak. A versek, regényrészleteket mindennapi esetlenségeinkről számolnak be, garantáltan egyedi és nevetésre ösztönző stílusban.

Irodalom és blues a Textilgyárban
Irodalom és blues a Textilgyárban
Fotó: Péter András László

Mi történik, amikor a zene és az irodalom, a mindennapok apró, mégis fontos pillanatai találkoznak egy ipari környezetben? A budai Textilgyárban szólal meg a zene, egy olyan helyszínen, amely a modern, mégis a múltat idéző hangulatával új dimenzióba helyezi a műfajok határait.

A zene és az irodalom ezúttal is egy szoros párbeszédben jelenik meg, ahol nemcsak a felolvasások és zenei blokkok hoznak újdonságot, hanem a szerzők és a zenész személyes beszámolói is arról, hogy miként születnek meg az őket inspiráló történetek, és mit jelent számukra újra és újra visszatérni egy-egy emlékezetes pillanathoz, amely elindítja a gondolatokat, a szövegeket vagy a zenét. Az alkotók egyben készülő műveikről, új darabjaikról és kézirataikról is említést tesznek, így még a műhelymunkába is betekinthet a közönség.

Itt az alkalom egy közös, őszi szezonnyitó estre. A program során Horváth András Dezső, Lágy Kornél és Szabados Attila, három magyar szerző, valamint Garrick Davis bluesgitáros közvetítik műveiket. A rendezvény időpontja szeptember 4., 19.30. A szerzők ezúttal is beszélgetnek a szövegeik megszületéséről, és arról, mit jelent számukra az irodalom és a zene – akár külön-külön, akár együtt.

A résztvevők:

Horváth András Dezső 1986-ban született Budapesten. Olasz nyelv- és irodalom szakon végzett, majd újságíróként kezdett dolgozni. Később forgatókönyvíróként játékfilmeket, dokumentumfilmeket és sorozatokat írt. Első regénye, A legjobban a nőktől féltem 2023-ban jelent meg a Leányvállalat Kiadónál. A könyvből készült monodráma 2025 januárjában debütált a Jurányi Házban.

Lágy Kornél 2004-ben született Pécsett, jelenleg Budapesten tanul pénzügyi területen. A Kaleidoszkóp folyóirat főszerkesztője. Első, hamarosan megjelenő verseskötetén dolgozik.

Szabados Attila 1999-ben született Debrecenben. Nemzetközi kapcsolatok, majd kommunikáció szakon diplomázott. A Prae.hu irodalmi szerkesztője, versei az Élet és Irodalom, a Jelenkor és az Alföld hasábjain is megjelentek. Első verseskötete Vérsűrűség címmel jelent meg a Kalligram Kiadónál.

Garrick Davis az amerikai Wyoming államban, Casper városában született. Gitárosként és dalszerzőként a blues hagyományaira épít, de zenéjét különféle kultúrák hatásai formálják. Klasszikus és gospel zenei háttérrel indult, mára egy sajátos, műfajokon átívelő stílust alakított ki. Első albuma Glass Half Full címmel jelent meg 2001-ben, azóta több lemeze is napvilágot látott. Emellett autodidakta zenetanárként is aktív.

*

Helyszín: Textilgyár – Fényes Adolf utca 23., 1036 Budapest

Időpont: 2025. szeptember 4., csütörtök, 19:30

További információ itt.

Kapcsolódó írásaink