Kultúra

Koncertek és tárlatvezetések a Kiscelliben

Három alkalommal, 15, 18 és 21 órától a kolostor kriptáját tekinthetik meg a látogatók

Tematikus épületséta, koncertek és kurátori tárlatvezetés is várja az érdeklődőket szombaton, a Múzeumok éjszakáján a BTM Kiscelli Múzeumban.

Koncertek és tárlatvezetések a Kiscelliben
A Kiscelli Múzeumban szubjektív vezetést tartanak A valós és mesterséges identitások című kiállításon, amely a portré területén belül vizsgálja a fotográfia és az AI lehetőségeit, kapcsolódási pontjait
Fotó: Facebook/Kiscelli Múzeum

A kiscelli kastély nemcsak műtárgyaknak és kiállításoknak ad otthont, hanem az utóbbi években egyre többször jelenik meg mozifilmek, sorozatok kulisszájaként is. A tematikus épületsétán a múzeum épületében forgott magyar film és hollywoodi szuperprodukció helyszínét járhatják be a látogatók - közölte a múzeum az MTI-vel.

Három alkalommal, 15, 18 és 21 órától a kolostor kriptáját tekinthetik meg a látogatók, amely csak vezetéssel látogatható.

A közlemény szerint fellép Vaghy, Charmey, a Csaknekedkétsrác, Olcsi és Konsi. Csalár Bence szubjektív vezetést tart A valós és mesterséges identitások című kiállításban, amely a portré területén belül vizsgálja a fotográfia és az AI lehetőségeit, kapcsolódási pontjait.

A Képfaragó Műhelyben fotókat hasznosítanak kézműves technikák segítségével, Bokor Nándor közösségi színezésre várja az érdeklődőket.

Kurátori vezetéssel látható a telefonálás technika- és kultúrtörténetét bemutató Halló? Halló! című tárlat és a Kirakós 77+7 műből című kiállítás, amelyen 77 saját és 7 vendégmű látható különböző korszakokból és műfajokból.

Kapcsolódó írásaink