Kultúra

A magyar kultúra fontos az oktatás és a köznevelés minden területén

Balatoni Katalin úgy fogalmazott, a kultúra egyben tart és összeköt minket

Kiemelt helye és feladata van a köznevelés minden területén, az oktatás valamennyi intézményében, valamint a felsőoktatásban a magyar kultúrának – jelentette ki a Belügyminisztérium helyettes köznevelési államtitkára csütörtökön Nyíregyházán.

A magyar kultúra fontos az oktatás és a köznevelés minden területén
Balatoni Katalin, a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára (b) a magyar népi játék napjának nyíregyházi rendezvényén a módszertani program bemutatóján a Kossuth téren 2024. október 10-én
Fotó: MTI/Balázs Attila

Balatoni Katalin a magyar népi játék napjának helyi rendezvényén úgy fogalmazott, a kultúra egyben tart és összeköt minket, közösséget formál, erre pedig a mai gyors világban az értékeinkért küzdve nagyon nagy szükségünk van.

Az a közösségi-kulturális élmény, az a magyarságtudat és identitás, amit gyermekeinknek szülőként, pedagógusként akár a mai napon is át tudunk adni, olyan „hátizsák” minden gyermek számára, ami végigkíséri az életüket – fogalmazott a helyettes államtitkár.

Hozzátette, a játék, a mozgás és a tánc élménye felülkerekedik minden félelmen és problémán, egyben tarthatja a magyarokat bárhol a világban.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere köszöntőjében elmondta, a gyerekeknek a játék a legfontosabb, kitölti az életüket és felnőttkorig elkíséri őket.

Szabó Tünde, a térség fideszes országgyűlési képviselője, kormánybiztos a kultúra fontosságáról beszélve kifejtette, a hagyományainkat és az értékeinket meg kell őriznünk és át kell adnunk a gyermekeknek, hiszen a jövőnk ő kezükben van.

A Kossuth téren megtartott rendezvényen, valamint a helyi köznevelési intézményekben közel 1600-an ünnepelték a magyar népi játék napját.

Az érdeklődők az eseményen megismerkedhettek a népi játék és a néptánc módszertani programjával, a rendezvényt óvodáscsoportok műsorával és táncos fellépésével színesítették.

Kapcsolódó írásaink