Kultúra

Ősi szakmák, közös éneklés, hangszerbemutató a Mesterségek Ünnepén

A Hagyományok Háza idén is sokszínű programokkal készül a budai Várban

A Hagyományok Háza programjain kézműves foglalkozásokkal, mesterségbemutatókkal, bábszínházzal, gyerektánctanítással, koncertekkel, mesemondással, valamint népi játszótérrel várják a látogatókat augusztus 17. és 20. között a Mesterségek Ünnepén a budai Várban.

Ősi szakmák, közös éneklés, hangszerbemutató a Mesterségek Ünnepén
Szent István
Fotó: MH-archív/Purger Tamás

A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a rendezvény mind a négy napján a kicsiket és nagyokat egyaránt várja a Fabatka porta népi játszótér, az Aprók tánca nevű program és az élőszavas mesemondás.

Emellett többek között olyan előadásokat tekinthetnek meg az érdeklődők a Dísz téren, mint a Ziránó Színház Babszem Jankó című bábszínházi produkciója vagy Paár Julcsi Kerekerdő című családi mesekoncertje.

A napzáró, énektanítással és hangszerbemutatóval egybekötött koncerteken többek között fellép a Bére banda, a Korinda zenekar és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zenekara.

A Hagyományok Háza standjára látogatók magas színvonalú, hiteles tolmácsolásban találkozhatnak a népművészet különböző formáival, valamint saját élményeket szerezhetnek annak átfogó kézműves tevékenységéről és oktatásáról – idézi a közlemény Legeza Mártát, a Hagyományok Háza Népi Kézművesség és Népi Iparművészeti Szakcsoport szakmai munkatársát.

A rendezvényen bárki belekóstolhat a kézműveskedésbe, lesznek gyorsan elkészíthető és hazavihető tárgyak, valamint a helyszínen kipróbálható, ott elsajátítható mesterségek is. Idén a kosárfonás, a szövés és a nemzelés kerül majd reflektorfénybe – közölte Legeza Márta.

A programokról bővebb információ a Hagyományok Háza honlapján olvasható.

A szervezők korábbi közlése szerint a Népművészeti Egyesületek Szövetsége (NESZ) által szervezett eseményen, amelyen idén a török hagyományok kerülnek középpontba, mintegy ezer népművész és népi iparművész portékáiból válogathatnak a látogatók, és több mint száz látványműhelyben ismerkedhetnek meg az ősi szakmák rejtelmeivel és a Kárpát-medence kézműves közösségeinek munkájával.

Kapcsolódó írásaink