Kultúra
Magyarországi balettbemutató a Korlátok nélkül című esten az Eiffel Műhelyházban
Paquita-szvit és Etűdök

Az Operaház tájékoztatása szerint az együttes legújabb előadása három, a klasszikus balett-technikát fókuszba helyező darabot foglal egybe. William Forsythe A tökéletesség szédítő ereje és Harald Lander Etűdök című alkotása mellett a Paquita-szvit először szerepel a társulat repertoárján. A Paquita-szvitet – más néven Paquita Grand Pas-t – 1846-ban mutatta be a Párizsi Opera balettegyüttese Édouard Deldevez zenéjére, Joseph Mazilier koreográfiájával.
A darab betanításában Solymosi Tamás balettigazgató mellett Irina Prokofjeva és Albert Mirzojan balettmesterek működtek közre. A Paquita-szvit méltó bemutatásához Oleg Molhanov díszletei és Rományi Nóra jelmezei járulnak hozzá, a férfi és női szólókat hármas szereposztásban Tatjana Melnyik, Alija Tanykpajeva és Elena Szaripova, valamint Balázsi Gergő Ármin, Dmitrij Tyimofejev és Palumbo Valerio táncolják.
Mint az együttes közleményében írják, az előadás igazi jutalomjátéknak ígérkezik a Magyar Nemzeti Balett együttese számára, ahol tánckari művészek és a vezető szólisták is egyaránt bemutathatják tudásukat. Az est második részében visszatér az együttes reper-toárjára William Forsythe A tökéletesség szédítő ereje (The Vertiginous Thrill of Exactitude) című darabja, amely tisztelgés a nagy elődök, elsősorban a Paquitát is jegyző Marius Petipa és George Balanchine előtt.