Kultúra

Hat lépés a tisztánlátás felé egy komplex világban

Julia Hobsbawn tanácsadó meghatározása szerint az egyszerűség elve az általa szociális egészségnek nevezett fogalom része: egy újfajta, edzőtermen kívül elérhető egészség, jóllét és fittség. Könyvében azt mutatja meg, hogy digitális korunkban miként kapcsolódunk saját életünkhöz, egymáshoz, a technológiához, és milyen az, amikor radikálisan leegyszerűsítve tekintünk a világra.

Hat lépés a tisztánlátás felé egy komplex világban
Megjelent a Pallas Athéné Kiadó legújabb kiadványa, Julia Hobsbawm: Az egyszerűség elve című könyve
Fotó: Facebook/Pallas Athéné Könykia

A mindennapjainkban egyre inkább jelen van a komplexitás, és ezzel együtt egyre könnyebben elveszíthetjük életünk irányításának és megélésének képességét. Julia Hobsbawm, az elismert szerző és társadalmi vállalkozó azonban megmutatja, hogyan tehetjük életünket újra egyszerűbbé.

A kötet útmutatóul szolgál mindazoknak, akik úgy érzik, hogy az okoseszközök világában az élet esetenként „túl sokká" válik, és az információs zajt háttérbe helyezve, elméjük felszabadítására és magasabb szintű koncentrációra vágynak.

Julia Hobsbawm egy leegyszerűsített, hatszög alapú modellel és megannyi életszerű példával segít, hogy felszabadulhassunk a napjainkban állandó jelleggel felmerülő döntések súlyától és az összetettség, illetve a sok változó tényező nyomásától.

„Itt az ideje, hogy visszaszerezzük az irányítást fókuszunk és produktivitásunk felett, és ami a legfontosabb: őrizzük meg az egyszerűséget!"– bátorít a szerző.

Az egyszerűség elve című kötet, valamint a Pallas Athéné Könyvkiadó (PABooks) korábban megjelent kiadványai megvásárolhatók a PABooks könyvesboltjában, a Bölcs Várban, valamint webáruházában, a www.pallasathenekiado.hu oldalon.

Kapcsolódó írásaink