Kultúra
Elhunyt Diana Rigg, a Trónok harca Töviskirálynője

Rigg ügynöke, Simon Beresford közlése szerint a színésznő csütörtök reggel, otthonában, családja körében hunyt el. Lánya, Rachael Stirling elmondta, édesanyja rákban halt meg, melyet márciusban diagnosztizáltak.
Diana Rigg az 1961-től 1969-ig futó The Avengers-sorozatban Emma Peel különleges nyomozót alakította, oldalán a Patrick McNee által megformált John Steed ügynökkel. McNee öt évvel ezelőtt hunyt el.
A nyomozópárost, melyet a hibátlan elegancia jellemzett, a bűnösök üldözése mellett szellemes párbeszédei és humora tettek népszerűvé.
Rigg az Őfelsége titkosszolgálatában című James Bond-filmben is szerepelt, ő alakította az egyetlen nőt, akit a 007-es feleségül vett.
A színésznő a Trónok harcában is felbukkant, Olenna Tyrell, a Töviskirálynő szerepét játszotta, alakításáért többször is Emmy-díjra jelölték.