Külföld
Kopt keresztényeket támadtak meg Kairóban
Legalább tíz ember meghalt az egyiptomi főváros egyik templománál történt merényletben
Az egyiptomi főváros Heluán negyedében lévő Mar Mina templomra nyitott tüzet két fegyveres pénteken – közölte az egészségügyi minisztérium szóvivője. Háled Megahed elmondta, a támadók motorkerékpáron érkeztek a templomhoz, egyikőjüket a helyszínen agyonlőtték, a tűzpárbaj során a biztonsági erők egyik tagja is meghalt. Az egészségügyi tárca először öt, később tíz halottról számolt be, köztük nyolc kopt keresztény volt. A belügyminisztérium tegnapi utolsó közlése szerint a másik támadó elmenekült, és nagy erőkkel keresik.
Az al-Ahram kormánylap oldalán közzétett fényképen valószínűsíthetően az agyonlőtt támadó holtteste látható. A fotón szereplő szakállas férfi egy lőszerekkel teli mellényt viselt. A TASZSZ orosz hírügynökség úgy tudja, a támadók öten voltak, egyikük robbanómellényt viselt, neki kellett volna behatolnia a templomba és felrobbantania magát.
A kopt ortodox egyház szóvivőjének közleménye szerint egy másik támadás is történt Heluánnak ugyanabban a részében egy üzlet ellen, ott két kopt halt meg.
Legutóbb múlt szombaton támadt kopt keresztény templomra egy agresszív muzulmán tömeg Kairó közelében, el-Gíza városában.
A kairói támadás előtti napon iszlamisták által kihelyezett útszéli pokolgép végzett egy ezredessel és öt katonájával a Sínai-félszigeten. A robbanószerkezet egészségügyi és biztonsági források szerint a Bír-el-Abd település mellett járőröző katonai konvoj gépkocsija közelében lépett működésbe. Egy másik támadás során el-Arisban aknavető gránáttal kilőtték a rendőrség egyik páncélozott járművét, a biztonsági szervek egy tagja meghalt. Később tűzharc bontakozott ki a szélsőségesek és a rendőrség között, amely során egy civil életét vesztette. Egészségügyi illetékesek szerint az összecsapásban három iszlamista is meghalt. Ugyancsak csütörtökön a Sínai-félsziget központi részén szélsőségesek aknavető gránátokat lőttek egy katonai támaszpontra, megölve egy katonát és megsebesítve két társát.
Óvintézkedések Németországban
Ismét rendkívüli óvintézkedéseket vezetnek be szilveszterkor a német nagyvárosokban a terrorveszély miatt, és a nők elleni zaklatások elkerülésére. Berlinben nagyméretű sátrakból álló biztonsági övezetet alakítanak ki nőknek a világ legnagyobb szilveszteri bulijaként is emlegetett belvárosi szabadtéri rendezvény területén. A szabadtéri rendezvények biztonságáról mindenhol nagy erőkkel igyekeznek gondoskodni. (ŐM)